Ayrıcalıklı Rotalar/Paris 6 Mayıs 2017

Farklı rotalar...
Ayrıcalıklı deneyimler...
Bilinmeyen hikayeler...
Profesyonel rehber, tarihçi ve yazar Saffet Emre Tonguç, Türkiye ve dünyanın ayrıcalıklı rotalarını keşfetmek için yola çıkıyor.
Fransa’dan, Hong Kong’a, Portekiz’den Kaz Dağları’na bambaşka coğrafyalarda farklı kültürleri ekrana getiren Saffet Emre Tonguç, izleyiciyi tarihin içinde bir yolculuğa çıkartmayı da ihmal etmiyor.
Tonguç, uzaklarda gezilip görülmesi gereken noktaları, farklı damaklara hitap eden mutfakların bilinmeyenlerini, seyahatlerde işe yarayacak tüyoları 30 yıllık rehberlik deneyimiyle harmanlayıp ekrana taşıyor.
Yayınlanacak birinci bölümde;
Rotasını Paris’e çeviren Saffet Emre Tonguç dünyanın ayrıcalkılı başkenti Paris’te keyifli bir yolculuk yapıyor. Paris’in belli başlı sembolleri Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi ve Notre Dame Katedrali’nin saklı hikayelerini kendi üslubuyla anlatan Saffet Emre Tonguç, kentin alternatif noktalarını da ekrana getiriyor.
Fotoğraf tutkunlarının yeni duraklarından Rue Cremieux, kitap tutkunlarının vazgeçilmezi ShakespeareCompany ve meşhur Paris kafelerini de listesine alan Tonguç, St. Sulpice Kilisesi’nin gizemlerini paylaşıyor.
Ayrıcalıklı Rotalar, 6 Mayıs Cumartesi 11.15’te NTV’de.

NTV 06.05.2017 - 12:09 | Son Güncelleme : 18.07.2018 - 15:24