Hayat Yeniden

Hayat Yeniden

Hayat Yeniden, hayata tutunmaya çalışanların hikayelerini tüm gerçekliğiyle ekranlara taşıyor.

Hayat Yeniden 18 Şubat 2018

19.02.2018

Gerçek kişi ve vakalarıyla NTV'de
Mide kanaması şüphesiyle hastaneye başvuran ve kolon kanseri olduğu anlaşılan Ahmet Akkaya'nın hikayesi "Hayat Yeniden"de!
Mide kanaması geçirdiğini düşünerek hastaneye giden Ahmet Bey, yapılan tetkikler ve kolonoskopi sonucunda kolon kanseri olduğunu öğrendi.
62 yaşındaki Ahmet Bey, bu yaşına dek ciddi hiçbir sağlık sorunu yaşamamıştı, ancak annesini ve teyzesini kolon kanserinden kaybetmişti.
Ahmet Bey'in tedavisine radyoterapi ve kemoterapi ile başlandı. Bu tedaviler ile tümor küçültülüp sonrasında da cerrahi yönteme başvuruldu.
Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Bilgi Baca, bütün kanserlerde olduğu gibi rektum kanserinde de erken teşhisin çok önemli olduğunun altını çizdi. Baca sözlerine, "Dışkılama alışkanlığı değişikliği, kanama, ağrı, bulantı, kusma gibi durumlarda mutlaka alarm durumuna geçilmesi gerekli. 50 yaşından sonra mutlaka kolonoskopi ile takip yapılmalı. Eğer genetik bir durum söz konusu ise bu takip yaşı 40'a hatta daha genç yaşlara da çekilebilir" dedi.
Ahmet Bey için bu süreç başarıyla ilerleyecek mi? Çok bağlı olduğu 37 yıllık eşi, kızları ve torunlarıyla mutlu bir hayat süren Ahmet Bey, tedavisi sonrası "Hayat Yeniden" diyebilecek mi?
"Hayat Yeniden", 18 Şubat Pazar 18.20 NTV'de…