Arka Koltuk 9 Ocak 2016

İş dünyasının önde gelen isimlerinin başarı hikayelerini ekrana taşıyan Arka Koltuk bu hafta dünyanın en büyük porselen üreticisi Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ı ağırlıyor.

 

50 yıldır sanayici olan Güral Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisi, 22 yıldır iş hayatında, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkanı, aynı zamanda profesyonel ralli pilotu... Berfu Güven soruyor, bilinmeyen, arka planda kalan yönlerini Erkan Güral anlatıyor.

 

Haftanın 4 gününü Kütahya’da, 3 gününü İstanbul’da geçiren Güral işleri nasıl yürütüyor? Aile şirketi yönetmenin zorlukları ve kolaylıkları neler? Neden “ülkeler gibi şirketlerin de anayasası olmalı” diyor? 10 yıldır uyguladıkları “aile anayasası”nda hangi maddeler var? Neden gelin ve damatlar şirketlerde çalışamıyor? “Spora 40 yaşından sonra başladım” diyen, her sabah yürüyen ve her sezon 8 ralliye katılan Erkan Güral’ın diğer sporlarla olan ilişkisi nasıl? Türkiye Milli Futbol Takımı’na ana sponsor olan markanın 2016 hedeflerinde neler var? Çalışanlarının yarısını kadın olan işletmede başarının sırrını neye bağlıyor? “Tereciye tere satıyoruz” diyerek Çin’e de ihracat yapan markanın başarı öyküsü ve çok daha fazlası bu hafta Arka Koltuk’ta.

 

Türkiye’nin Kütahya’dan dünyaya açılan kapısı Kütahya Porselen’in öyküsü, “Dakikaların üzerinde yaşıyorum” diyen Erkan Güral’ın iki şehir arasında mekik dokuduğu hayatı Berfu Güven’in sunumuyla cumartesi 12.20’de NTV’de.

NTV Haber 09.01.2016 - 14:57