Arka Koltuk'un konuğu, FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin.

İş dünyasının önde gelen isimlerinin başarı hikayelerini ekrana taşıyan Arka Koltuk bu hafta Özyeğin Ailesi'nin ikinci kuşak temsilcisi, finans, enerji, gayrimenkul, perakende gibi pek çok alanda faaliyet gösteren FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, girişimcileri destekleyen en önemli kurumlardan Endeavor Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin'i ağırlıyor.

Berfu Güven soruyor; iş hayatına 13 yaşında banka veznesinde çalışarak adım atan Murat Özyeğin başarı öyküsünü, ailesi ve çocukları ile olan özel ilişkisini, baba olmayı, bir baba ve iş ortağı olarak Hüsnü Özyeğin'i, ABD'de yaz okullarında kafelerde çalışıp harçlığını çıkardığı öğrencilik dönemlerini, öğrencilerinin yüzde 85'inin burslu olduğu, mütevelli heyetinde bulunduğu Özyeğin Üniversitesi'ni, FİBA Holding'in 2016 hedeflerini ve çok daha fazlasını anlatıyor.

Türkiye'de eğitimin sorunları neler? Girişkenlik ve girişimcilik arasında ne gibi farklar var? Bir girişimin başarılı olması için olmazsa olmazlar neler? Girişimde bulunmak isteyenler için hangi sektörlerde fırsat var? "Girişimcilik için doğru zaman yoktur, kriz ortamında da girişimcilik yapılır" diyen Murat Özyeğin özel yaşamı, kariyer öyküsü ve girişim tavsiyeleriyle bu hafta Arka Koltuk'ta.

Arka Koltuk Cumartesi 16:25'te NTV'de.