Hayat Yeniden 10 Aralık 2017

Gerçek kişi ve vakalarıyla NTV'de
Mila'nın etrafındaki seslere tepki vermediği yaklaşık bir yaşındayken anlaşıldı. Mila sadece görsel etkenlere tepki veriyordu. Yapılan kontrollerde Mila'ya iki kulağının da doğuştan sağır olduğu teşhisi konuldu ve duyması için bir operasyon geçirmesi gerektiği anlaşıldı.
Ukrayna'da Mila'nın operasyonu için bir vakıf aracılığıyla yardım toplandı ve aile Türkiye'de bir hastaneye yönlendirildi. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ziya Özüer, doğuştan duyma engelli ve işitme cihazıyla da yeterli gelişmeyi sağlayamamış olan minik Mila'ya duymasını sağlayacak operasyonu gerçekleştirdi.
Operasyonu başarıyla geçen Mila'nın, sesleri duymaya başladığında şaşırmış gözlerle uzun uzun etrafa bakarak ne olduğunu anlamaya çalıştığı anlar görülmeye değerdi.
Artık Mila, yeni doğmuş bir bebek gibi her şeyin ismini öğrenecek, tanıyacak. Bu da yaklaşık bir yıllık zorlu bir süreç demek. Mila'nın annesi ise duygularını "Bu bir hayaldi, şimdi bana 'Anne' diyeceği anı sabırsızlıkla bekliyorum" diyerek dile getirdi.
"Hayat Yeniden", 10 Aralık Pazar 18.20 NTV'de…

NTV 11.12.2017 - 13:09