Hayat Yeniden 22 Nisan 2018

Gerçek kişi ve vakalarıyla NTV'de
Aort damarında büyük bir yırtık tespit edilen ve hayatta kalması bir mucize olarak görülen Surire Oktay'ın hikayesi "Hayat Yeniden"de!
57 yaşındaki Surire Oktay, iki buçuk yıl önce by-pass oldu ve dört damarı değiştirildi. Bir süre problemsiz bir yaşam süren Surire Hanım, bir ay önce fenalaşınca hastaneye kaldırıldı ve aortunda 6-7 cm büyüklüğünde ciddi bir yırtık tespit edildi.
Bu boyutta bir yırtıkla hayatta kalmanın bir mucize olduğu ve mutlaka operasyon geçirmesi gerektiği söylenen Surire Hanım operasyon için yaşadığı şehir olan Mersin'den İstanbul'a nakledildi.
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Fuat Bilgen, kanı kalpten alıp tüm vücuda dağıtan ana damar sistemi olan aortun tüm vücudun yükünü taşıdığını iletti. Karakayalı sözlerine "Aortun yırtılmasına yol açan anevrizmalar çoğunlukla yapısaldır. Bir kısmı ise genetik faktörlere bağlı olabilir. Ailede ani ölüm ve aort problemleri olan kişiler, kendilerini mutlaka kontrol ettirmeliler" diyerek devam etti.
Bu ani gelişen durum sonrasında yaşadığı korkuyu, "Ya çocuklarımı bir daha göremezsem" diyerek ifade eden Surire Hanım, geçireceği operasyonu başarıyla atlatarak "Hayat Yeniden" diyebilecek mi?
"Hayat Yeniden", 22 Nisan Pazar 18.20 NTV'de…