Hayat Yeniden 5 Mayıs 2018

Gerçek kişi ve vakalarıyla NTV'de
Efor gerektirmeyen işlerde bile soluk soluğa kalan, hırıltılı nefes alıp veren, ciddi boyutta nefes darlığı ve ses kısıklığı yaşayan Abdullah Aksarı'nın hikayesi "Hayat Yeniden"de!
48 yaşındaki Abdullah Aksarı ciddi bir nefes problem yaşıyordu. Çeşitli doktor kontrollerinden geçen Abdullah Bey'e astım teşhisi kondu, fakat astım tedavisi bir işe yaramadı. Sonrasında yapılan tetkiklerde ses tellerinin her ikisinin de hareket kısıtına uğradığı ve alt kısmında da ciddi bir darlık oluştuğu anlaşıldı.
KBB Uzmanı Doç. Dr. Rıza Dündar, "Hem iki ses telinde hareket kısıtının hem de ses tellerinin altında 1-1,5 cm uzunluğunda bir darlığın oluşması nadir rastlanan bir durumdur" dedi. Dündar sözlerine, 3-4 haftadan fazla süren ses kısıklıklarında mutlaka bir uzmana danışılması gerektiğini ve bu durumun çok daha ciddi hastalıkların habercisi olabileceğini belirterek erken teşhisin önemine dikkat çekti.
Yedi buçuk yaşındaki kızı Nisa ile daha çok ilgilenip onunla oyunlar oynayabilmenin hayalini kuran Abdullah Aksarı, geçireceği operasyonu başarıyla atlatarak "Hayat Yeniden" diyebilecek mi?
"Hayat Yeniden", 5 Mayıs Cumartesi 22.20'de NTV'de…

NTV 06.05.2018 - 12:13