Tarihin sıfır noktasında buluşma (Göbeklitepe 12 sosyal girişimciye ev sahipliği yapıyor)

Doğuş Grubu’nun, "Doğuştan iyi bir gelecek" vizyonuyla desteklediği Göbeklitepe, sosyal girişimcilere ev sahipliği yaptı. Toplumsal fayda yaratmak için harekete geçen 12 sosyal girişimcinin göbeklitepe'deki iki günlük yoğun programı başladı. Etkinliğin ilk gününde sanatçı Kalben konser verdi. Kalben, konuyla ilgili, "Çok şanslıyım ki daha önce de bu güzel yere gelebilmiştim. Şimdi gelip şarkı söyleme, insanlarla fikir paylaşabilme ve herkesin doğduğu bedende özgür olarak üretebilmesiyle ilgili konuşabilme şansına sahip oldum" dedi.

Ntv.com.tr'nin medya sponsorluğunu yaptığı programa 12 sosyal girişimci katıldı. Girişimciler; hayata geçirdikleri projelerini anlattı.

Unesco Dünya Mirası listesinde yer alahn Göbeklitepe'nin 20 yıllığına ana sponsoru olan Doğuş Grubu, tarihi alan için 20 milyon dolar destek sağlıyor.

Toplumsal fayda yaratmak için çalışan sosyal girişimcilerin yol haritalarını çizmelerine yardımcı olan global platform Red Bull Amaphiko’nun yoğunlaştırılmış eğitim programı Red Bull Amaphiko Connect, bu yıl 24-25 Eylül tarihlerinde insanlığın sıfır noktası olan Göbeklitepe’de gerçekleşiyor. 12 erken aşamadaki sosyal girişimin yer aldığı iki günlük yoğun ve ilham verici eğitim programında; deneyimsel atölye çalışmaları, sohbet oturumları ve sınırları aşan bir keşif yolculuğu katılımcıları bekliyor.

Haber: Nizamettin Kaplan Kamera: Seyfettin Ay

NTV Haber 24.09.2019 - 18:42 | Son Güncelleme : 25.09.2019 - 00:52