Aykut Yenice, et fiyatlarındaki artışın lokantacıları olumsuz etkilediğini belirtti.

Yenice, ''Et fiyatlarındaki artış nedeniyle haksız rekabetle karşı karşıyayız, kayıt dışı ekonomiyle karşı karşıyayız. Sebzeye zam geldiğinde bunu satıcı fiyatlarına yansıtıyor. Ancak lokantacı esnafının et fiyatları, domates ve diğer girdilere yapılan zammı yemek fiyatlarına yansıtma gibi bir şansı yok. Lokantacılar, et fiyatlarındaki artıştan daha fazla etkileniyor'' dedi.

1 LİRAYA DÖNER GIDA TERÖRÜ;
Etin kilosunun 30-35 lira olduğu bir ülkede bir liraya döner satılmasının çok iyi sorgulanması gerektiğine işaret eden Yenice, ''Şehirlerimizde birtakım yerlerde yarım ekmek arası döner 1 liraya satılıyor. Ben yarım ekmek arası döneri 1 liraya satan ve yanında da bedava ayran verenleri gıda teröristi olarak niteliyorum. Maalesef çocuklarımız zehirleniyor. Bu konuda yeterince denetim yapıldığı kanaatinde değilim'' şeklinde konuştu.

ÇOCUKLAR OBEZ OLUYOR ÇÜNKÜ...
Türkiye'de "fastfood" kültürü nedeniyle özellikle çocukların obezite tehdidi altında olduğunu savunan Yenice, ''Çocuklarımızı fastfood kültüründen kurtarmamız lazım. Biz de federasyon olarak, Türkiye'yi il il dolaşarak zengin mutfak kültürümüzün yeniden canlanması için çalışacağız. Mutfak kültürümüzü yeniden canlandırmak için pilot il seçtiğimiz İzmir'de bir okul açmayı hedefliyoruz'' dedi.