10 TL'ye ada tatili

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmir halkına düşük maliyetli günlük tatil imkanı sunduğu Urla açıklarındaki Yassıcaada tesisleri, bu yaz sezonunu Cumartesi günü açıyor.

03.06.2010 - 16:40

10 TL'ye ada tatili

CHA'nın haberine göre; 400 metrelik kumsalı ve tertemiz deniziyle hizmete başladığı 2001 yılından bu yana büyük ilgi gören Yassıcaada, günübirlik tatil arayanlara 1.5 saatlik keyifli deniz yolculuğu sonrasında çok cazip olanaklar sunuyor.

Yassıcaada'ya gitmek isteyen tatilciler, İZDENİZ A.Ş.'nin düzenlediği gidiş-dönüş vapur seferleri için üç yıldır olduğu gibi yine sadece 10 TL ödeyecekler. 0 -7 yaş arasındaki minik tatilciler ise bu seferlerden ücretsiz yararlanmaya devam edecek.

PAZARTESİ HARİÇ HER GÜN
Daha önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da adaya Pazartesi hariç her gün gidilebilecek. Yassıcaada vapuru Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri önce saat 08.30'da Karşıyaka İskelesi'nden, daha sonra saat 09.00'da Konak İskelesi'nden hareket edecek.

Cumartesi ve Pazar günleri ise talebe göre ikinci vapur da sefere alınabilecek. Vapurların adadan dönüş saati ise 18.30 olacak. Adaya sefer yapacak vapurlar 500'er yolcu alırken, bilet satışları bir önceki gün saat 22.00'ye kadar yapılacak.

PAZARTESİ ÖZEL KONUKLAR GİDECEK
Grand Plaza Turizm A.Ş. tarafından işletilen Yassıcaada tesisleri, Pazartesi günlerinde Büyükşehir Belediyesi'nin Önder Aile Projesi, Kardeş Aile Projesi, Abla-Ağabey-Kardeş Projesi'ndeki öğrenciler ve meslek kurslarına devam eden kursiyerler ile engelli vatandaşlar ile ailelerini ücretsiz olarak ağırlayacak.

ACİL DURUMLAR İÇİN SÜRAT TEKNESİ VAR
Yassıcada'da her yıl olduğu gibi bu yıl da tatilcilerin güvenliği unutulmadı. Eşrefpaşa Hastanesi'nden bir doktor ve 1 hemşireden oluşan sağlık ekibinin yanı sıra bir de cankurtaran adada hazır bulunacak. Ayrıca istenmeyen durumlarda kullanılmak üzere 4,5 metrelik bir sürat teknesi de tatilcilere tahsis edilecek.

Daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza A.Ş. tarafından işletilen kafeterya ise markete dönüştürülerek daha işlevsel bir hale getirildi. Ada ziyaretçilerinin yanlarında getirecekleri yiyecekleri yük etmemesi amacıyla, markette her türlü yiyecek, içecek ve meyve-sebzeler, piyasadaki fiyatlarıyla satışa sunulacak. Ayrıca markette, adanın özellikle küçük ziyaretçileri için mısır, döner ve ızgara gibi yiyecekler de bulundurulacak.

Sahildeki şezlongları, armut minderleri, gölgelikleri, duşları bulunan adada; kano, deniz bisikleti ve deniz muzuyla eğlenceli su sporları yapma imkanı da var.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada tesislerini 2009 yılında 89 sefer ile 40 bin 267 kişi ziyaret etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...