10 yaşındaki erkek fil Ninio eşcinsel çıktı

Polonya'nın batısındaki Poznan'daki hayvanat bahçesinin 10 yaşındaki erkek fili Ninio eşcinsel çıktı.

Anadolu Ajansı 14.04.2009 - 01:30

Dailymail gazetesinin haberine göre, hayvanat bahçesi yetkilileri, 8 milyon pound harcayarak Avrupa'nın en büyük fil evini yaptıklarını, ancak buradaki fil sayısını artırma çabalarının Ninio'nun eşcinsel çıkmasıyla zora girdiğini belirtti.

Dişi fillere karşı saldırgan davranışları yüzünden son 5 yılda 3 kez hayvanat bahçesi değiştiren Ninio'nun erkek fillere karşı davranışları ise "sevgi dolu" şeklinde tanımlanıyor.

Ninio Poznan'dan gönderildiği Varşova'daki bir hayvanat bahçesinde 3 yıl yaşadıktan sonra saldırgan davranışları yüzünden Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye transfer edilmiş. Ninio, aynı tutumu burada da sürdürünce Proznan'a yeniden getirilmiş.

Saldırgan tutumu yüzünden havyanat bahçesindeki hayvanlardan ayrı bir yerde tutulan Ninio'nun bakıcıları ise ümitlerini kaybetmediklerini belirtiyor.

Poznan hayvanat bahçesi müdürü de, fillerin ancak 14 yaşında cinsel olgunluğa eriştiğini belirterek, Ninio'nun dişi ile erkek arasındaki ayrımı genç olduğundan yapamadığını öne sürüyor.

Ninio'nun bu durumunun hayvanat bahçesi açısından tek olumlu yanının, filin ziyaretçilerin akınına uğraması olduğu belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...