10 yıl aradan sonra yine Selanik'e

Selanik'e ilk sefer, Atatürk'ün doğum yılı 1881 sefer sayılı uçakla yapıldı. THY, 31 Mart 2012 tarihine kadar gerçekleşecek seyahatler için İstanbul'dan Selanik'e gidiş-dönüş 164 eurodan başlayan indirimli fiyatlar uygulayacak.

27.05.2011 - 11:13

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul-Selanik seferlerine on yıl aradan sonra yeniden başladı.       

Atatürk Havalimanı'ndan Selanik'e ilk seferi gerçekleştirecek olan TK 1881 sefer sayılı uçağın yolcularını THY Genel Müdürü Temel Kotil çiçeklerle uğurladı.        

Kotil, Selanik hattının ekonomik kriz nedeniyle on yıl önce kapatıldığı hatırlatarak, ''Uğurladığımız Yunanlı yolcularımız bize, ''(Bu hatta yeniden hoş geldiniz) dediler'' şeklinde konuştu.        

Selanik hattının Atina'dan sonra Yunanistan'daki ikinci uçuş noktası olduğunu belirten Kotil, hatta özellikle transit yolcuların yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.        

UÇUŞ KODU; ATATÜRK'ÜN DOĞUM TARİHİ
Selanik seferlerine Atatürk'ün doğum tarihi olan ''TK 1881'' uçuş kodunun verilmesiyle ilgili de Kotil, ''Yapmamız gereken bir işti. THY'yi 1933'te Atatürk kurdu. Bize hediye etti. Biz de şu anda onu gökyüzünde bir yıldız haline getiriyoruz'' diye konuştu.        

Selanik seferi, içinde basın mensuplarının ve THY yöneticilerinin de yer aldığı 105 yolcuyla gerçekleşti.       

THY'nin İstanbul-Selanik seferleri, pazartesi, çarşamba, cuma ve pazar günleri olmak üzere haftada karşılıklı dört sefer olarak yapılacak.    

SEFER SAATLERİ
Selanik seferlerinin uçuş tarifesine göre, yerel saatlerle İstanbul'dan saat 10.00'da kalkacak uçak, Selanik'e saat 11.25'de varacak. Yine Selanik'ten saat 12.25'de kalkacak uçak, saat 13.45'de İstanbul'da olacak.        

GİDİŞ-DÖNÜŞ 164 EURO
THY, 31 Mart 2012 tarihine kadar gerçekleşecek seyahatler için İstanbul'dan Selanik'e gidiş-dönüş 164 eurodan (tüm vergiler ve harçlar dahil) başlayan indirimli fiyatlar uygulayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...