104 yaşında emekli oldu

Bursa'da 104 yaşında emekli olmaya hak kazanan İbrahim Eren ilk maaşını aldı. Mutlu olduğunu belirten Eren, “Eşimin mezarını yaptıracağım ve hacca gideceğim” diye konuştu.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.11.2012 - 15:42

104 yaşında emekli oldu

İstanbul, Bursa ile Siirt'te dönüşümlü olarak çocuklarının yanında yaşayan İbrahim Eren, 104 yaşında emeklilik hakkı kazandı.

3 bin 600 günü tamamlayan İbrahim Eren, İstanbul'dan Bursa'ya oğlu Hüsnü Eren ile ilk emekli maaşını almaya geldi.

Gençosman PTT Şubesi'ne giderek ilk maaşını şubenin veznesinden alan Eren, yaptığı açıklamada, ilk sigorta girişinin 1975 yılında yapıldığını, 1975-1982 yılları arasında inşaat işçisi olarak çalıştığını söyledi.

Yaşından dolayı mesleğine ara vermek zorunda kaldığını anlatan Eren, 9 ay bir iş yerinde bekçi olarak çalıştığını, bu sayede 104 yaşında emekliliğe hak kazandığını kaydetti.

3 aylık 3 bin 366 lira emekli maaşı alan Eren, bu parayla 2004'de hayatını kaybeden eşi Şehriban Eren'in mezarını yaptıracağını belirterek, ''Emekli maaşımı almanın mutluluğunu yaşıyorum. Emekli paramı biriktirerek hacca gitmek istiyorum. Elime para geçince fakirlere yardım ederim. Bu parayla da muhtaçlara yardım etmeye devam edeceğim. Gazze ve Suriye'dekilere de yardım ve dua edeceğim. Elimden geleni yapacağım'' dedi.

Eren, sağlığına dikkat ederek 104 yaşına geldiğini belirterek, “Moralimi bozmuyorum. Yediklerime dikkat edip, çok geziyorum'' diye konuştu.

Eren'in oğlu Hüsnü Eren ise ''O hep emekli maaşını almayı hayal ederdi. Annemin mezarını yaptırmayı çok istiyordu. Şimdi bu hayali gerçek oldu'' ifadelerini kullandı.

104 yaşında emekliliğe hak kazanan İbrahim Eren için Bursa SGK binasında 1 Kasım'da tören düzenlemiş, kurumun il müdürü Mükremin İspirli, ''emekli aylığı bağlama kararı''nı Eren'e teslim etmişti.

Sayfa Yükleniyor...