Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, millilerin önemli bir başarıya imza atarak tarihe geçtiklerini belirterek, ''Başarıya aç olduğumuz bugünlerde, büyük bir başarıya imza attınız, topluma takım olma ruhunu aşıladınız. 70 milyonun nasıl başarıyla birleştiğini herkese gösterdiniz. Bu tarihi başarıları kutlamak ve teşekkür etmek için birer daire hediye ediyoruz. Bu sizin başarınızın yanında bir şey değil. Tüm Türkiye sizinle gurur duydu. Kalbimizin şampiyonu sizsiniz'' dedi. 

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise Milli Takım'ın Türk halkını bütünleştirdiğini, coşturduğunu ve gönüllerin şampiyonu olduğunu söyledi.

Ağaoğlu'nun bu jesti nedeniyle mutluluk duyduklarını kaydeden Demirel, ''Böyle bir destek bizi sevindirdi. Oyuncularımızın yaptığı hizmet hiç bir şeyle ölçülemez. Ancak bu tür destekler de oyuncularımıza büyük bir motivasyon oluyor'' şeklinde konuştu.

MİLLİ FORMA VE İMZALI BASKETBOL TOPU HEDİYE ETTİLER 
''Takım kaptanı olarak, bize gösterdiği ilgi ve jestten dolayı Ali Ağaoğlu'na teşekkür ediyorum. Bizi mutlu etti, onurlandırdı'' diyen milli takımın kaptanı Hidayet Türkoğlu da, oyuncuların imzaladığı bir basketbol topu ile milli formayı Ağaoğlu'na hediye etti. 

Milli takım oyuncu ve teknik heyetine toplam 21 daire hediye edilirken, Ali Ağaoğlu, oyuncuların 25 Eylülden sonra Olimpiyat Stadı'na yakın olan My World Europe'daki evleri için resmi işlemleri yapıp daire seçebileceklerini kaydetti.