1770 kişilik meslek lisesinin tek kız öğrencisi

Pelin Bakır, Bolu İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi'nde okuyan 1770 öğrenci arasında tek kız. Bakır artık bu duruma alıştığını dile getirdi.

Anadolu Ajansı 26.10.2009 - 12:40

1770 kişilik meslek lisesinin tek kız öğrencisi

Bolu İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi'nde 1770 öğrenci arasında Pelin Bakır isimli tek kız öğrenci eğitim görüyor.

Bolu İzzet Baysal Anadolu Teknik Lisesi Anadolu Meslek Lisesi Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, okulda 1770 öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, 11. sınıf bilgisayar bölümünde tek kız öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

Çavuşoğlu, "Daha önce okulumuz da kız öğrenci sayısı fazlaydı. Öğrencilerimiz okulu bitirdi. Şu an tek kız öğrencimiz bulunuyor. Kız öğrencilerimizden bizim okulu tercih etmelerini istiyoruz" dedi.

Okulun tek kız öğrencisi Pelin Bakır ise okulun başladığı ilk zamanlarda zorluk çektiğini ifade etti.

Bakır, "Arkadaşlarım beni kız kardeşleri gibi görüyor. Akşam saatlerinde hava karardığınında beni eve kadar götürüyorlar. Herkes bana çok iyi davranıyor. Zaman zaman özel konuşmaları sohbetleri oluyor. O zaman da ben yanlarından ayrılıyorum. Çok iyi anlaşıyoruz" diye konuştu.

Derslerinin çok iyi olduğunu anlatan Bakır, okulu bitirdikten sonra bilgisayar öğretmeni ya da bilgisayar mühendisi olmak istediğini, bu nedenle derslerine çok çalıştığını kaydetti.

Bakır, kız öğrencilerin de meslek lisesini tercih etmesi gerektiğine işaret ederek, "Ben okulumu tercih ederken herkes, 'orası erkek okulu senin ne işin var' dedi. Ama ben burayı tercih ettim. Diğer okullardan hiçbir farkı yok. Bence kız öğrenciler, bu okul da daha başarılı olur" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...