Hatay'da yaşayan Sedat Gümüş- Özlem Turunç çifti 15 ay önce anlaşmalı olarak boşandı. Haftada bir gün iki yaşındaki kızı İremsu Gümüş'ü gören baba Sedat Gümüş, 45 gün önce kızını annesinden alarak Antalya'ya yerleşti. Antalya Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde işçi sorumlusu olarak çalışmaya başlayan Gümüş, kızını Manavgat ilçesi Evrenseki beldesinde yaşayan ve eski işçisinin eşi olan H.S'ye bıraktı. Haftalık izinlerinde kızını görmeye gittiğini anlatan baba Gümüş, H.S'ye kızına bakması karşılığında haftada 250 lira verdiğini söyledi.

H.S'nin de 2 yaşında bir kızı olduğunu söyleyen Gümüş, ''13 Mart'ta kızımı alarak gezdik. Kızımı bakıcıya tekrar bıraktım. Bir gün sonra Manavgat Devlet Hastanesinden aradılar ve kızımın yoğun bakımda olduğunu söylediler. Hastaneye gittiğimde bakıcı H.S. önce banyoda kayıp düştüğünü, ardından da merdivenden düştüğünü söyledi. Doktorlar ise çocuğun kafasında ve vücudunda morluk olduğunu ifade etti'' dedi. 

Manavgat Devlet Hastanesinde beş gün yoğun bakımda olan minik İremsu, yaşam savaşını kaybetti.

Acılı baba, bakıcı ve eşi hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Savcılık tarafından ''taksirle ölüme sebebiyet vermek'' suçlamasıyla tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen bakıcı H.S. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Adli Tıp Kurumundan gelecek otopsi sonucuna göre bakıcının tutuklanabileceği belirtildi.