20 bin Euro kira veriyor

Real Madrid'in Portekizli teknik direktörü, Madrid'de aylık 20 bin Euro kirası olan bir evde oturuyor.

04.08.2010 - 16:57

20 bin Euro kira veriyor

İspanyol El Mundo gazetesi, Jose Mourinho'nun Madrid'de bulduğu 5 bin metrekarelik alan içindeki bin 400 metrekarelik evde daha önceden ünlü şarkıcı Alejandro Sanz'ın oturduğunu yazdı.

Sanz, aylık 11 bin Euro kira ödüyordu; Mourinho ise 20 bin Euro ödüyor. 

Göl kıyısındaki plaja açılan, havuzlu, cimnastik salonlu, şömineli, masaj odalı ve açık mutfaklı çok büyük bir salonun olduğu evde Mourinho için büyük bir suit oda ve banyo bulunurken, misafirler için de 3 oda, 4 banyo, oyun salonu ve mutfak yer alıyor.        

Real Madrid'in ünlü futbolcuları Cristiano Ronaldo, Kaka, Benzema ile Liverpool'da oynayan Fernando Torres, Atletico Madrid'de forma giyen Kun Agüero ve Beşiktaş'a transfer olan Guti'nin de evinin bulunduğu "La Finca" yerleşim sitesinde oturan Mourinho'nun, ileride satın alma opsiyonu açık şekilde evi kiraladığı iddia ediliyor.

Sadece Madrid'in değil Avrupa'nın da en lüks ve güvenli sitelerinden biri olarak gösterilen La Finca'da, Mourinho'nun en önem verdiği konu ise güvenlik. 

Geçtiğimiz şubat ayında Milano kentinde 4 Makedonyalı, teknik direktörü veya ailesinden birini kaçırma planları yaparken yakalanmıştı. Bu durum üzerine Mourinho, Madrid'deki evini adeta zırhladı.       
 
Real Madrid ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Mourinho, sezon başına 10 milyon Euro kazanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...