NTV

20 milyon arı otoyolu sardı

Yaşam

ABD'de eyaletler arası bir otoyolda arı kovanı taşıyan bir tırın devrilmesi sonucunda en az yirmi milyon arı serbest kaldı.

Utah Otoyolu'nda yaşanan kaza sonrası otoyol geçici olarak trafiğe kapatıldı. Kazaya sebep olan tır, arıcılık şirketinin Güney Dakota'dan California'ya naklettiği 160 tır dolusu kovanın son bölümünü taşıyordu.

Arizona yakınlarında yaşanan kaza sonrası çevreye yayılan milyonlarca arı, bölgedeki arıcılar tarafından kovanlara geri toplandı. Ancak yetkililer otoyolda seyreden araç sürücülerine camlarını yine de kapalı tutmaları uyarısında bulunuyor.

460 kovanda bulunan arıların büyük bölümü zarar gördü, arıların bir bölümünün ise hâlâ çevrede... Bunların evlerini bulamadıkları için öfkelenecekleri düşünülüyor.

KAZA YAPAN SÜRÜCÜ DE ARI KURBANI
Kaza yapan aracın sürücüsü Louis Holst ve eşi çevredekilerce araçtan çıkarılsa da çevrelerini saran arılar tarafından sokulmaktan kurtulamadı.

Kazaya müdahale eden iki polis memurunun da arıların iğnelerine hedef olduğu belirtildi. Nakledilmekte olan arı kovanlarının sahibi Richard Adee kaza sonrasında kayıplarının 116 bin dolar olduğunu söyledi.