NTV

2010’un yiyecek trendleri ne olacak?

Yaşam

ABD’nin en popüler lezzet sitelerinden www.epiricurious.com ‘un editörleri hazırladı.

Her yıl başında hazırladıkları listeyle gelecek yılın lezzet trendlerini yönlendiren www.epiricurious.com editörleri, bu yılın listesini de belirledi. Listede yeme-içme kültürünün farklı alanlarına dair tavsiyeler yer alıyor.

İşte www.epiricurious.com‘a göre 2010’un ‘in’ ve out’ları;

Kızarmış tavuk ‘in’: Kıtır kıtır kızarmış, bol baharatlı ve cep yakmayan fiyatlarıyla kızarmış tavuklar, hazır yemek sevenlerin gözdesi olacak.

Burger ‘out’: Yıllardır hazır yemek denince akla ilk gelen burgerler, kendilerini yenilemezlerse tahtlarını kaybedebilirler.

‘Woopi’ kekr ‘in’: Marşmelov dolgulu çikolatalı kekler 2009’un ağız tadı olmaya aday.

Mini ‘Cupcake’ ‘out’: Tek ısırımlık küçük kekler, bu sene geçen yıllar kadar moda değil.

Kuzu eti ‘in’: Doğada beslenmiş kuzulardan yapılan yemekler, bu yılın çok popüler olacak. Kuzu etinden yapılmış burger görürseniz şaşırmayın.

Dana eti ‘out’: Kırmızı et sevenler için farklı bir adres bulma zamanı artık geldi.

Bağışıklık güçlendirici diyetler ‘in’: Domuz gribinin kol gezdiği bir dönemde diyetler de bağışıklık sistemine destek olmalı.

Omega 3 diyetleri 'out': Omega 3’ün ne kadar önemli olduğunu kuşku yok ama anlaşılan bu yıl uygulanacak diyetlerin temelinde Omega 3’lü yiyecekler olmayacak.

Kasaplar 'in': Son yıllarda yerlerini süper marketlere kaptırmış olsalar da, taze etin adresi olan kasaplar 2010’da müşteri sayısını arttıracağa benziyor.

Kokteyl barmenleri ‘out’: Hazırladıkları renkli kokteyllerle yıllardır trend olan kokteyl barmenleri bu yıl fazla popüler değil.

Ev yapımı bira ‘in’: Evde bira yapmayı denememiş olabilirsiniz ama bunun için gerekli olan gereçler ABD’de yok satıyor.

Çılgın kokyeller ‘out’: Rengarenk egzotik kokteyller artık eskisi kadar moda değil.

Kendin getir kendin ye ‘in’: Gelen konukların beraberinde getirdikleri ile kurulan masalar, özellikle ABD’de yapılan ev toplantılarının yeni trendi.

Resmi ev yemekleri ‘out’: Özenle hazırlanmış, lezzetli ve sağlık yiyeceklerle donatılmış büyük masalar bu yıl boş kalaacak gibi.