21 aydır oğullarının yolunu gözlüyorlar

Muş'un Bulanık ilçesinde bir yıl 9 ay önce 11 yaşındayken kaybolan Nurullah'tan hâlâ haber alınamıyor. Acılı anne, "Oğlumun bulunacağı ümidiyle yaşıyorum. onu kaçıranlar, bizleri kendi yerlerine koysunlar'' diye feryat ediyor.

14.02.2011 - 15:41

Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan, 23 Mayıs 2009'da arkadaşlarıyla oyun oynadıktan sonra ortadan kaybolan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Nurullah Daşkın'ın ailesi çocuklarından gelecek iyi haberi umutla bekliyor.

Mehmet ve Kibar Daşkın çiftinin 5 çocuğundan 4'üncüsü olan ilköğretim öğrencisi Nurullah Daşkın, polis, jandarma ve ailesi tarafından aranıyor.

Acılı Anne Kibar Daşkın, 1 yıldır 9 aydır haber alamadığı oğlunun yolunu gözlediğini söyledi.

Nurallah Daşkın'ın izine hiçbir yerde rastlayamadıklarını anlatan Kibar, ''21 aydır oğlum yok. Gözüm yollarda kaldı. Bir yandan devlet, bir yandan biz aradık, ama bir sonuç alamadık. Nurullah'ın bulunmasını istiyorum. Şu ana kadar hiçbir bilgi alamadık'' dedi.

Oğlunun acısıyla yaşadığını ifade eden Kibar, kimseyle bir sorunları ya da düşmanlıkları bulunmadığı halde oğlunun kaçırılmasına bir anlam veremediğini vurguladı. Bir gün oğlunun bulunacağı ümidiyle yaşayan Kibar, ''Oğlumu kim, neden kaçırdı? Oğlumu kaçıranlar bizleri kendi yerine koysunlar'' diye konuştu.
  
''AYAKKABISINI DA BİR KEMİĞİNİ DE BULSAM BANA YETER''
Baba Mehmet Daşkın da 23 Mayıs'ın kendileri için kara bir gün olduğunu dile getirerek, ''21 aydır oğlumu Türkiye'nin her tarafında aradık. Bize çok sayıda telefon geldi ama hepsi asılsız çıktı. İşi gücü bıraktım, oğlumu arıyorum, ölünceye kadar da arayacağım. Evladımın ayakkabısını da bir kemiğini de bulsam bana yeter'' şeklinde konuştu.

Oğulunu gören yada duyan varsa bunu güvenlik güçlerine yada kendilerine bildirmesini isteyen Daşkın, ''Oğlumu kaçıranlardan şikayetçi olmayacağım yeter ki o bulunsun. Ölü ya da diri oğlumun bulunmasını istiyorum'' ifadesinde bulundu.

Kayseri'de kaybolan 3 çocuğa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sahip çıktığını anımsatan Daşkın, kendisine de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sahip çıkmasını istedi.
  
''DEVLET OLARAK TÜM İMKANLARI KULLANDIK''
Bulanık Kaymakamı Ferik Görükmez de devlet olarak kayıp çocuğun bulunması için tüm imkanları kullandıklarını ve kullanmaya devam ettiklerini söyledi.

Gerek jandarma ve gerekse polis ekiplerinin çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Görükmez, ''Biz Kaymakamlık olarak aileye sürekli maddi ve manevi destek veriyoruz. Kayıp Çocuğun bulunması bizim de en büyük temennimizdir'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...