230 bin lira çöpe atılır mı?

İngiltere’de yaşayan Türk posta işçisi, 100 bin sterlin değerindeki büyük ikramiye çıkan kazı kazan kartını çöpe attı.

23.04.2010 - 10:33

230 bin lira çöpe atılır mı?

Büyük ikramiyenin kendisine çıktığının çok geç farkına varan postacı, “Oyunun kurallarını bilmiyordum ve 100 bin sterlini çöpe attım. Kendimi çok kötü hissediyorum. Hayatım alt üst oldu” dedi.  

DHA'nın haberine göre; Sheffield yakınlarında Dronfield bölgesindeki İngiliz Royal Mail posta şirketinden şoförlük yapan ve maddi sorunlar yüzünden eşinden ayrılan 38 yaşındaki 3 çocuk babası Cemal Çelikkanat, bir marketten 2 sterline (yaklaşık 5TL) aldığı kazı kazan kartına tam 100 bin sterlin (yaklaşık 230.000 TL) değerindeki büyük ikramiye çıktı.

Oyunun kuralını bilmeyen Çelikkanat, bir gün boyunca cebinde taşıdığı kazı kazan kartını satın aldığı marketin çöpüne attı. Bu olaydan bir gün sonra bir bayan arkadaşının aynı kazı kazan kartından 25 sterlin kazanması üzerine ikramiye çıkan karta dikkatlice bakan Çelikkanat, çöpe attığı kazı kazan kartına büyük ikramiye çıktığının farkına vardı.

Soluğu markette alan Çelikkanat, bir gün önce çöpe attığı kazı kazan kartını aramaya başladı fakat market sahibinin çöpleri bir gün önce yaktığını söylemesi üzerine dünyası başına yıkıldı.

Çelikkanat, “Market sahibi çöpleri yaktığını söylediğinde beynimden vurulmuş gibi oldum. Ayaklarımın bağı çözüldü ve dizlerimin üstüne çöktüm. Oyunun kurallarını bilmiyordum ve 100 bin sterlini çöpe attım. Kendimi çok kötü hissediyorum. Hayatım alt üst oldu” diye talihsizliğine isyan etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...