25 yıl sonra eşinin polis olmadığını öğrendi

Tayland’ın Nakhon Ratchasima şehrinde yaşanan garip olayda 47 yaşındaki adamın 25 yıllık eşi bile onu üst düzey polis zannediyordu ama gerçek tutuklanınca anlaşıldı.

Haberler - DHA 25.08.2015 - 23:35

25 yıl sonra eşinin polis olmadığını öğrendi

Taylan'da yaşayan Phumipat Loedthanawan (47), eşi, iki kızı ve tüm çevresi tarafından 25 yıldır üst düzey polis olarak biliniyordu. Aslında nazarlık ve boncuk türü şeyler satan Loedthanawan bunu bir sır olarak saklıyordu.

Facebook sayfasında paylaştığı polis üniforması ve general nişanı giydiği resmine Tayland Kraliyet Polis Akademisi’nden bir çok üst düzey yetkili ile sınıf arkadaşı olduğunu yazması gerçeği ortaya çıkardı. Loedthanawan insanları polis olduğuna inandırmak için resmi törenlere sahte polis üniformasıyla katılıp hatıra resimleri çektiriyordu. 

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Tayland polisi şahsın evine yaptığı baskında bir çok ruhsatsız silah ve başkaları adına kayıtlı silahlar, yüzlerce mermi, kurşun geçirmez yelek ve bir de polis üniforması ele geçirdi.

Sorgusunda “polis üniformasına aşığım ve çocukluğumdan beri hep polis üniforması giymek istemişimdir” diyen sahte polisin eşi ve kızları da onu gerçekten üst düzey bir polis zannettiklerini söyledi. Polis soruşturmayı genişleterek zanlının, kimseyi dolandırıp dolandırmadığını araştırıyor.

Sayfa Yükleniyor...