3 devlet adamı, 3 yaşam tarzı

Berlusconi hızlı hayatı yüzünden diyete ve anti stres terapisine başladı. Sarkozy kendini spora verdi... Putin ise gücüne güç katmaya devam ediyor.

03.08.2009 - 09:56

3 devlet adamı, 3 yaşam tarzı

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Rusya Başbakanı Vladimir Putin... Üçü de özel hayatlarıyla gündemden düşmüyor. Berlusconi skandalsız bir gün geçirmiyor, Sarkozy, genç eşi Carla Bruni'ye ayak uydurmak için sağlığını bozma pahasına diyet ve spor kürlerine giriyor, Putin ise her geçen gün yeni bir zorlu uğraş bularak güç gösterisinde bulunuyor.

BERLUSCONI'YE "DUR" İHTARI
73 yaşındaki Berlusconi şu günlerde "frene basmaya" karar verdi. Tatili bugün başlayan İtalya Başbakanı'nın Milano'daki konutuna üç doktorun dün helikopterle gelerek kendisine bazı tavsiyelerde bulunduğu ve diyet programı belirlediği ifade edildi.

Yaz tatilinden önce gazetecilere açıklama yapan Berlusconi, biraz tatil yapacağını, boynundaki ağrı nedeniyle kullandığı kortizon yüzünden aldığı kiloları vermesi ve spor yapması gerektiğini anlattı.

Berlusconi, ülkesinde yaşanan deprem, G-8 zirvesi ve özel yaşamındaki çalkantılar yüzünden sıkıntılı günler yaşamıştı. Son skandal, birkaç gün önce bir eskort kız olan Patrizia D'Addario'nun Berlusconi ile iki gece birlikte olduğu yönündeki açıklamasıyla patlak vermişti.

SARKOZY TAKATSİZ KALDI
Üç lider arasında en genci olan 1955 doğumlu Sarkozy, geçtiğimiz günlerde spor yaparken hastalandı. Geçirdiği takatsizliğin herhangi bir kardiyolojik sebep veya sonucu bulunmadığı ifade edildi ve rahatsızlığının "çok çalışmanın sonucu ve aşırı sıcağın tetiklediği aşırı yorgunluktan kaynaklandığı" vurgulandı. Doktorları Sarkozy'ye herhangi bir tıbbi tedavi uygulamadı, sadece birkaç gün dinlemesini tavsiye etti.

PUTIN DOLUDİZGİN
Macera ve spora düşkünlüğüyle tanınan Putin ise dünyanın en derin gölü Baykal'a denizaltıyla 4 buçuk saatlik bir dalış gerçekleştirdi. 57 yaşındaki Putin, bir gün sonraysa beluga balinalarıyla ilgilendi.

Rus Başbakan, Chkalov adasında beluga balinalarını inceleyen bilimadamlarından bilgi aldı. Onlarla sohbet etti. Yetinmedi, bilimadamlarıyla birlikte, Dasha adındaki balinaya göç güzergahını gösterecek aygıt taktı. Bunu yaparken de balinayı incitmemeye özen gösterdi.

Putin, geçen yıl da yine Rus bilim adamlarının yardımıyla bir Sibirya kaplanına benzer bir cihaz takmıştı.

Video: Putin'in balina sevgisi

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...