Darüşşafaka Doğuş'tan 3 Kumbara Projesi

Doğuş Grubu, destek verdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. "3 kumbara finansal okuryazarlık eğitimi programı" ile çocuklar birikim yapmayı ve sorumlu birer tüketici olmayı öğrenecek.

13.01.2015 - 15:02

Darüşşafaka Doğuş'tan 3 Kumbara Projesi

Çocuklarda tasarruf bilincinin yerleşmesini sağlamak üzere başlatılan "3 kumbara finansal okuryazarlık eğitimi programı"na katılan İmece İlkokulu öğrencileri, Türkiye Basketbol Ligi'nde oynanan Darüşşafaka Doğuş - İstanbul Büyükşehir Belediye maçını izledi. 

Karşılaşmanın ardından Doğuş Holding Proje Uzmanı Leyla Gönül Gürbüz projeyle ilgili bilgi verirken, 3 Kumbara Proje Koordinatörü Esra Turan, hedeflerinin yarım milyon çocuğa ulaşmak olduğunu söyledi.

3 kumbara finansal okuryazarlık eğitimi programı kapsamında ziyaret edilen okulların öğrencileri sezon boyunca Darüşşafaka Doğuş'un maçlarını ziyaret etmeye devam edecek.

GEÇTİĞİMİZ YIL ÖĞRENCİLERİN %65'İ TASARRUF ETMEYİ ÖĞRENDİ

3 Kumbara Finansal Okur Yazarlık Eğitimi Programı kapsamında düzenlenen eğitimlerin ölçme ve değerlendirme işlemleri, akademisyenler ve uzmanlar tarafından yapılıyor.

Eğitim programının sonuçlarının gerçekleşme düzeyini ve etkisini ölçmek, anlamlı farklılıkları tespit etmek için eğitim öncesi ve sonrası öğrencilere ön ve son testler uygulanıyor. 2013-2014 yılında gerçekleştirilen eğitimlere katılan öğrencilerin yüzde 65'i tasarruf etmeyi öğrenirken, yüzde 71'inin de kendi bütçelerini etkin biçimde kullanmaya başladığı görüldü.

3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı; etki analizi rapor sonuçları, eğitmenlerin görüşleri ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yorumları doğrultusunda geliştiriliyor.

Eğitim sırasında öğrencilere, içerisinde birikimlerini doğru kullanmalarını teşvik edecek 3 Kumbara eğitim kitleri veriliyor. Eğitim çalışmalarına destek amacıyla, İstanbul'daki okullarda bir de 3 Kumbara tiyatro oyunu sahneleniyor.

Sayfa Yükleniyor...