30 gün içinde evlenmezse hapse girecek!

ABD'de görülen davadan ilginç bir sonuç çıktı. Hakim karşısına çıkan adama hapse girmemesi için bir seçenek sunuldu. Bu karara göre, 30 gün içinde evlenen adam hapis cezasına çarptırılmayacak.

ntv.com.tr 10.08.2015 - 10:09

30 gün içinde evlenmezse hapse girecek!
Josten Bundy (sağda) ve Elizabeth Jaynes evlendiklerini Facebook'ta paylaştıkları bu kareyle sevdikleriyle paylaştı.
Josten Bundy (sağda) ve Elizabeth Jaynes evlendiklerini Facebook'ta paylaştıkları bu kareyle sevdikleriyle paylaştı.

ABD, ülkenin Teksas eyaletinde alınan mahkeme kararını konuşuyor. Kız arkadaşının eski sevgilisi ile girdiği kavga nedeniyle hakim karşısına çıkarılan Josten Bundy, ilginç bir karara zorlandı.

İşlediği suçtan dolayı 15 gün hapis cezasına çarptırılan Bundy'e başka bir seçenek daha sunuldu. Hakim, Bundy'nin 19 yaşındaki kız arkadaşı ile evlenmesi durumunda suçlamaları düşüreceğini açıklayarak salondaki herkesi şaşırttı.

İşlerin hızlı ilerlemesi gerektiğinin altını çizen hakim, Bundy'nin Elizabeth Jaynes ile evlenmesi için ona maksimum 30 gün süre tanıdı.

Salondakilerin meraklı bakışları arasında evlilik üzerine fikir alışverişinde bulunan çift, hakimin teklifini kabul ederek evleneceklerini açıkladı ve duruşmadan 18 gün sonra, 20 Temmuz'da dünyaevine girdi. 

Karara "Bu hakimin kararı değil. Bunu yapmak zorunda olmadıklarını onlara söyledim, ancak onlar genç. Korkmuşlardı ve başka seçeneklerinin olmadığını düşünüyorlardı" sözleriyle tepki gösteren Jaynes’in babası Kenneth Jaynes, düğüne katılmadı.

Sayfa Yükleniyor...