4 milyon liralık servetini ÇYDD'ye bağışladı

'Dağlar Kızı Reyhan’ şarkısıyla ünlenen Zaliha Özgen, 4 milyon lira tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi’ne bağışladı.

22.10.2012 - 06:40

4 milyon liralık servetini ÇYDD'ye bağışladı

'Dağlar Kızı Reyhan' şarkısıyla ünlenen ve müzik yaşamını 1984 yılında bırakarak Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne yerleşen sanatçı Zaliha Özgen, 4 milyon lira tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi’ne bağışladı.

1984 yılında henüz 42 yaşındayken, sahneleri bırakarak Bodrum'un Bitez Beldesi'ne yerleşen, eşi ölen, çocuğu da bulunmayan Zaliha Özgen, apart otel işletmeye ve kaptanlık yapmaya başladı.

Zaliha Özgen, sanat yaşamı süresinde ve turizmden kazanarak elde ettiği Bitez ve Bodrum’un Kumbahçe sitesindeki 3 lüks villasını, Bitez’deki 40 yataklı Zaliha Apart Oteli ve Gürece Köyü’ndeki deniz manzaralı 5 dönümlük arazisini eğitim amaçlı kullanılmak üzere ÇYDD Bodrum Şubesi’ne bağışladı. Zaliha, Şube Başkanı Meral Saraçbaşı’na noterden imzalı 4 milyon lira değerindeki bağış belgesini verdi.

Gayrimenkullerinin ilk kez görüntülenmesine izin veren sanatçı Zaliha şunları anlattı:

"Bugüne kadar sayısız çocuk okuttum. Onlarca çocuğum oldu. Onların eğitildiğini belirli bir seviyeye geldiğini görmek, paylaştıkça paylaşmanın mutluluğunu yaşamak benim için en büyük yaşam sevinci. Türkiye’de özellikle kız çocukları arasında eğitime ihtiyacı olan sayısız evladımız var. Onlara elimden geldiğince, nefesim yettiğince sahip çıkmaya devam edeceğim. Bodrum’un köylerini dolaşıp ihtiyacı olan çocukları okutmayı sürdürüyorum. Bodrum’daki yüksek okul ve liselerde okumak isteyen çocuklarımızın ihtiyacı olan yurdu da en kısa zamanda yaptıracağım. 70 yaşına geldim, yarın ne olacağı belli değil. Kefenimi alıp gideceğim. Bu nedenle gözümün arkada kalmaması için, bugüne kadarki birikimlerimin emin ellerde ve eğitim için değerlendirileceğine inandığım için neyim varsa ÇYDD’ne bağışladım."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...