5 günde verdiği 4 kilo sonu oldu

"Dericiler kralı" olarak tanınan merhum Turgut Koşar’ın oğlu gittiği zayıflama kampında kalp krizinden hayatını kaybetti.

Haberler 25.10.2010 - 10:07

5 günde verdiği 4 kilo sonu oldu

Aşırı kilolarından kurtulmak isteyen 35 yaşındaki Kamil Can Koşar, geçtiğimiz hafta bir aylığına Antalya Duacı Köyü’ndeki klinik otele yerleşti.

Koşar, perşembe günü doğa yürüyüşünde midesindeki yanma şikâyeti nedeniyle tesise götürüldü. Yapılan müdahalenin ardından diyet programına devam ettirilen Koşar, cumartesi günü lobide otururken aniden rahatsızlanıp yere düştü.

İlk müdahalesi tesisin genel müdürü Kardiyoloji Uzmanı Aynur Doğan tarafından yapıldı. Koşar’ın solunumu durmuştu ve hemen kalp masajı yapıldı ancak kurtarılamadı.

Antalya Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopside Koşar’ın kalp krizi sonucu öldüğü belirlendi. Yakınları, 5 günde 4 kilo verdiği belirtilen Koşar’ın ölümünden tesisi sorumlu tuttu.

MERKEZİN RUHSATI YOK
Ailenin avukatı Aşkın Çetin ise "Olaya ‘şüpheli ölüm’ denildi. Biz aldığı tedavi sonrası yaşamını yitirdiğine inanıyoruz. Sağlık merkezinin çalışmasıyla ilgili şüphelerimiz var. İlaç verilip verilmediğini bilmiyoruz. Aşırı diyet nedeniyle mi yaşamını yitirdi bilmiyoruz. Otelin ruhsatının olmadığını öğrendik. Ortada bir ölüm olayı olmasına karşın, şu ana kadar ne bir gözaltı var, ne de otelin bu olayın ardından işletmesinin durdurulması. Olayla ilgili adli tahkikatın başlamaması bile üzüntü verici" dedi.

Tesise geldiği günden itibaren Koşar’a 1800 kalorilik diyet programı uyguladıklarını söyleyen Kardiyolog Doğan ise şöyle konuştu:

"Kamil Can Koşar, tesisimize pazartesi günü 143 kilogram olarak geldi. Zayıflamak istiyordu. Bütün hastalarda olduğu gibi ona da genel kontrol yaptık. Tansiyonu yüksekti ve tansiyon ilacı kullanıyordu. Kullandığı ilacının iyi gelmediğini belirtip, yeni ilaç verdim. Şekeri yüksekti. Açlık şekeri 125’ti. Şeker ilacı yazıldı. Şekeri böylece 101’e düştü.

Perşembe günü ormandaki yürüyüş esnasında midesinde yanma şikâyetinde bulunduğunu söyledi. Araçla tesise götürdük. EKG’de ve efor testinde bir şey çıkmadı. Emin olmak için anjiyo yapılmasını önerdik. Daha önce yaptırdığını ve bir şey çıkmadığı belirtip anjiyoyu kabul etmedi. Benzer şikâyetlerinin bir yıl önce de olduğunu söyledi. Biz de diyet programına devam ettik.

İLAÇ KULLANMADIK
6 öğünden oluşan diyet uyguladık. 800 kalorilik düşük kalorili diyet uygulamadık. Kesinlikle ilaç kullanmadık. Tamamen sağlıklı, spora ve diyete dayalı bir zayıflama yöntemini benimsiyoruz.
Kahvaltıdan sonra rahatsızlanıp düşmüş. İlk müdahaleyi ben yaptım. Solunumu durmuştu. Çenesi kilitlenmişti. Tesisin acil bölümüne götürdük. Acilde her türlü ilaç ve tıbbi ekipman var. Ambulanstan daha donanımlı. Ambulans gelene kadar kalp masajı yapıp müdahale ettim, ama kurtaramadım."

Doğan, her tesiste ambulans olacak diye bir kuralın olmadığını belirterek, ruhsat sıkıntısıyla ilgili "İşyeri açma ruhsatımız var. Ama mevzuat nedeniyle bazı ruhsatları alamadık" dedi.

Sayfa Yükleniyor...