5 yıl sokaktaydı, şimdi topmodel

Hayatındaki şanssızlıklar yüzünden 5 yıldır sokakta yaşayan Cheng Guorong'un hayatı internet sayesinde bir anda değişti.

20.07.2010 - 12:30

5 yıl sokaktaydı, şimdi topmodel

Uzattığı sakalı, karışık saçları, kemer olarak beline bağladığı parlak kumaş parçaları ve suni deri büyük montu ile 34 yaşındaki Çinli Cheng Guorong, çöpten sigara aradığı sırada amatör bir fotoğrafçının ilgisini çekti. Seksi bulduğu Guorong’u görüntüleyen fotoğrafçı daha sonra bu fotoğrafları internete koydu.


İlgi çeken bu fotoğraflarla bir anda ün kazanan Guorong, serseri imajıyla “Çin’in en seksi serseri erkeği” olarak görülmeye başlandı.

Cheng Guorong’un hayatı hakkında bilgi toplamaya başlayan gazeteciler, bir dramı daha ortaya çıkardı.

1996 yılında iş bulmak üzere Ningbo’ya giden Guorong, karısına para yollayabilecek kadar para biriktirdikten sonra hırsızlığa uğradı. Biriktirdiği bütün parayı çaldıran Guorong, büyük utanç duydu, karısına ve 2 çocuğuna bakamayacağını düşünerek senelerce evine dönemedi.

BİR ŞOK DAHA...
Ailesinin başlattığı Cheng Guorong’u bulma faaliyetleri ise başarısızlıkla sonuçlandı. Guorong’un ailesi geçtiğimiz Ocak ayında internette fotoğrafını görene kadar öldüğünü düşünüyordu.

Yerinin tespit edilmesinden sonra Guorong evine döndüğünde ise babasının ve karısının Mart ayında bir trafik kazasında öldüğünü öğrendi.

Guorong için yeniden ayaklarının üzerinde durabilmesi için internetteki onbinlerce hayranı tarafından 100 bin Yuan yani yaklaşık 23 bin 500 TL para toplandı.

Toplanan para dışında Guorong’a çeşitli reklamlarda ve Çin’in güneyindeki Foshan şehrinde bir defilede yer alması için teklifler geldiği belirtildi.

HAYATI FİLME ÇEKİLECEK
Öte yandan Cheng Guorong’un hayatı Çinli yönetmen Deng Jianguo tarafından sinemaya uyarlanacak. Jianguo’nun çekimlere Eylül ayında başlaması bekleniyor.

Guorong’un bir akrabası konuyla ilgili olarak “Jianguo bizi aradığında sinemaya olayına sıcak bakmadığımızı söyledik ve reddettik. Daha sonra ise başka bir akrabamız Beijing’e gittiğinde Juanguo onu yakalayarak tekrar teklifte bulunmuş. En son ise Shangai’de bir röportaj yapmak üzere gittiğimizde Jianguo da bizimle birlikte geldi” diye konuştu.

Evine dönen Cheng Guorong’un ise hayata yeniden adapte olmaya çalıştığı ancak sokakta geçirdiği 5 yılın ardından utangaçlaştığı ve çok nadiren konuştuğu belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...