ABD'nin California eyaletinde işinde daha fazla ilerleyemeyeceğini anlayıp sıkıntıdan ölen bir adam 50 haftada, 50 ayrı eyalette, 50 ayrı işe girdi.

Los Altoslu 27 yaşındaki Dan Seddiqui, dışarda bir yerde bir sürü iş olduğunu ve bir yıl içinde mümkün olduğu kadar çok işi deneyebileceğini kanıtlamaya karar verdi.

Bunun üzerine de Illinois'teki işini bıraktı ve ıstakoz yakalayıcıdan, hava durumu spikerliğine, jazz orkestra şefliğinden Las Vegas'ta düğün planlamasına kadar birçok işe girdi.

Şimdi bu mükemmel yolculuğuyla ilgili bir kitap yazmaya karar veren Seddiqui, her eyalette oranın en meşhur işini denemiş. Mesela Las Vages'ta düğün planlamış ve hatta iki çifti evlendirmiş. New Orleans'ta ise jazz orkestrası yönetmiş.

EN SEVDİĞİ İŞ BARMENLİK OLMUŞ
Seddiqui, "En sevdiğim iş Louisiana'da Mardi Gras zamanı barmenlik yapmak olmuştu. Birçok muhteşem insanla tanıştım. En az sevdiğim iş ise ıstakoz yakalayıcı olmaktı. Denizin beni tuttuğunu ve ıstakozların çok ısırdığını öğrenmiş oldum" dedi.

Genç maceraperest "Haritayı Yaşamak" adlı kitabının yıl sonunda satışa çıkmasını ve diğerlerinin de bundan ilham almasını umuyor. Seddiqui şimdi de obezite sorununun en fazla olduğu Mississippi'de yaptığı diyetisyenliği meslek edinmek istiyor.