İzlanda uyruklu 7 aylık Daniel Johanson Arneson, kontrol altında tutulduğu Muğla Devlet Hastanesi'nden İzmir İzlanda konsolosu ve eşi tarafından aile yakınlarına verilmek üzere teslim alındı. 

Hastane yetkililerinden bebeği teslim alan İzmir İzlanda konsolosu Esat Kardıçalı'nın eşi İclal Kardıçalı, 7 aylık bebeğin talihsiz bir olay yaşadığını söyleyerek ''Hastane yetkililerine ve hemşirelere bebeğe gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz dün bebeğin ve kazada hayatını kaybedenlerin ailesine haber verdik. Gerekli girişimleri başlattık. Bebeğin amcası, teyzesi ve eniştesi Daniel Johanson Arneson'u teslim almak için bu gece İzmir'e gelecekler'' dedi. 

Kardıçalı, bebeğe Muğla Devlet Hastanesinde gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiklerine işaret ederek, ''Kazada hayatını kaybeden Johan Arneson (25) ile otomobilde bulunan Dagbjortdora Trygvadottır'ın cesetleri de gece yakınları tarafından alınarak İzmir'den ülkelerine götürülecek. Biz bebeği hastaneden teslim aldık ve aile yakınlarına teslim edeceğiz'' diye konuştu.

''SÜT ANNESİ GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI''
Muğla Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Servisi'nde görev yapan 2 yıllık evli ve 10 aylık bebek sahibi Hemşire Selda Köse, Danile'e kısa sürede olsa süt anneliği yaptığını belirterek, ''Daniel'e çalışma arkadaşlarımla kısa sürede alıştık ve bebekten ayrılmak bizleri çok üzdü. İzlandalı bebeği kucağıma aldığında annelik duygularım öne çıktı. İki gün içerisinde tüm hastane personelinin sevgisini kazanmıştı. Ona kendi çocuğumuz gibi sahip çıktık ama şimdi ondan ayrılmak hepimizi çok üzdü'' diye ifade etti. 

Hemşire Selda Köse, Daniel bebeği İzmir İzlanda konsolosu Esat Kardıçalı ve eşi İclal Kardıçalı'ya bebeği ve bebeğin eşyalarını teslim ederken gözyaşlarına hakim olamadı. 

Öte yandan, kazada hayatını kaybeden ailenin kiraladıkları araç ile Marmaris'te tatillerini tamamladıktan sonra Denizli'ye döndükleri öğrenildi. 

Muğla-Denizli karayolunun Yaylasöğüt mevkisinde Sait Ö'nün kullandığı 20 HZ 730 plakalı minibüs ile Johan Arneson'un kullandığı 48 SD 634 plakalı otomobil çarpışmış ve kazada otomobilde sıkışan sürücü Johan Arneson (25) ile otomobilde bulunan Dagbjortdora Trygvadottır (34) hayatını kaybetmişti.