7 yaşında 1 milyon dolarlık kitap

7 yaşındaki Dylan Siegel hasta arkadaşı için bir kitap yazdı. Chocolate Bar isimli kitap sayesinde hastalığın araştırılmasında kullanmak üzere 1 milyon dolar yakın bir gelir elde etti.

04.11.2014 - 13:49

7 yaşında 1 milyon dolarlık kitap

Los Angeles'lı 7 yaşındaki Dylan Siegel geliri en iyi arkadaşı Jonah Pournazarian'ın hastalığının araştırmasında kullanılmak üzere bir kitap yazdı.

Chocolate Bar isimli kitap sayesinde Siegel 1 milyon dolara yakın bir meblağ toplamayı başardı. Siegel'ın arkadaşı Jonah Pournazarian 'tip 1 B glikojen depolama hastalığı' denilen nadir görülen bir hastalıkla mücadele ediyor.

6 yaşındaki Jonah bebekliğinden itibaren bu hastalığın pençesinde olduğu biliniyor. Dylan da en iyi arkadaşının tedavisinin araştırılmasına katkıda bulunmak için kolları sıvadı ve bir kitap yazdı.

Dylan'ın bu çabaları boşa gitmedi ve hastalığın adı tüm ülkede duyulmaya başladı. Nadir görülen bu hastalık için toplanan paranın şimdiye kadar tüm derneklerin ve tıbbi kuruluşların topladığından fazla olduğu bildirildi. Toplanan para Florida Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne aktarılarak hastalık için bir tedavi bulunmasına harcanıyor.

Jonah Pournazarian'ın hastalığı milyonda 1 çocukta görülüyor. Doktorlar bundan sonra hastalığın tedavisinin bulunabileceğini belirtiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...