İbrahim-Hatun Kocaman çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü... Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan Hatice Kocaman, dünyanın en kısa boylu insanı olarak bilinen ve Mart 2010'da hayatını kaybeden 74,61 santim boyundaki Çinli He Pingping'in yerini almak için yetkililerden yardım bekliyor. 

Anne Hatun Kocaman, kemik hastalığı nedeniyle gelişemeyen ve beden görünümü 2-3 yaşındaki çocuğu andıran kızının zeka gelişiminin normal olduğunu ifade ederek, ''Kızım, sıra dışı görüntüsüne rağmen hayatından memnun, her zaman mutlu. Mahallenin maskotu gibi herkes onu bir çocuk gibi seviyor. O bizim de hiç büyümeyen bebeğimiz oldu. Onu çok seviyor ve üzülmesine dayanamıyoruz. Bu nedenle biri öğretmen, diğeri polis olan ağabeyleri de bu konunun üzerinde duruyor. Bize yol gösterilmesini beliyoruz'' dedi. 

Hatice Kocaman ise hayatından memnun olduğunu, tek hayali olan rekorlar kitabına girmek için yetkililerden yardım beklediğini dile getirerek, ''Televizyonda dünyanın en kısa boylu adamı diye tanıtılan Çinlinin öldüğünü öğrendiğimde benim de artık fark edileceğimi düşündüm, ama hiç kimse bizi aramıyor'' diye konuştu. 

Ağabey Fatih Kocaman da, kardeşinin dünyanın en küçük insanı olarak tescillenmesi için araştırma yaptıklarını ve şuana kadar kardeşinden küçük insan olmadığını öğrendiklerini belirterek, bu konuda yetkililerden destek istedi. 

Kardeşini yıllar önce ilköğretim okuluna yazdırdıklarını, ancak ezilme tehlikesinin yanı sıra yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle eğitimine devam edemediğini anlatan Fatih Kocaman, ''Kardeşim, bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alıyor, hayatından da memnun. Onun tek isteği olan rekorlar kitabına girme hayalini gerçekleştirmek istiyoruz. Dünyanın en uzun insanı gibi en kısa insanı da Türkiye'de ancak sesimizi duyuramıyoruz'' dedi.