790 bin çocuğa ulaşıldı

Afete Hazırlık ve Deprem Eğitimi Derneği'nce (AHDER) çocukların, afet ve afetlere hazırlık bilincini arttırmayı amaçlayan ''1 Milyon Çocuk 1 Milyon Aile'' projesi kapsamında 790 bin çocuğa ulaşıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.08.2010 - 16:52

790 bin çocuğa ulaşıldı

Türkiye'de afet öncesi hazırlık alanında uzmanlaşmış bir dernek olan AHDER, projelerini belediyeler, diğer sivil toplum kuruluşları ve afete duyarlı, sosyal sorumluluk bilincine sahip şirketlerle yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla hayata geçiriyor.        

Depremleri en az zararla atlatabilmenin sağlam binaların yanı sıra deprem bilinci edinmiş bireylerle mümkün olabileceği inancından yola çıkan AHDER, bu amaçla başlattığı ''1 Milyon Çocuk 1 Milyon Aile'' projesi kapsamında 790 bin çocuğa ulaştı.        

Derneğin ''Afet Eğitmeni'' eğitimi verdiği gönüllü üniversite öğrencileri, ilköğretim okullarına giderek öğrencileri depreme karşı evde, okulda alınması gereken kişisel önlemler, deprem sırasında ve sonrasında sergilenmesi gereken davranışlar konusunda bilgilendirdi.

Daha sonra eğitimlerin kalıcılığını sağlamak amacıyla çocuklara AHDER tarafından hazırlanan afete hazırlık ve afet bilinci kitapları dağıtıldı.

Projenin 2012 yılında tamamlanması hedefleniyor.        

Sayfa Yükleniyor...