8 Oscar’lı ama evsiz yıldızlara yönetmen desteği

Kazandığı 8 Oscar'la sinema tarihinin unutulmazları arasına giren ‘Slumdog Millionaire’  filminin çocuk yıldızlarının evlerinin yıkılmasının ardından, filmin yönetmeni Danny Boyle ve yapımcısı Hindistan'a gitti.

NTV Haber 28.05.2009 - 01:45

8 Oscar’lı ama evsiz yıldızlara yönetmen desteği

Sekiz Oscar kazanan, dünya genelinde 330 milyon dolar hasılat yapan ve son dönemde çocuk yıldızlarının başına gelenlerle gündemden inmeyen ‘Slumdog Millionaire’in yönetmeni Danny Boyle, destek için Hindistan’a gitti.

Filmde Salım'i canlandıran Azharuddin Muhammed İsmail ile Latika'yı oynayan Rubına Ali'nin evlerinin kaçak olduğu gerekçesiyle yıkılmasının ardından Danny Boyle ve yapımcı Christian Colson, Mumbai'ye çocuklar ve aileleriyle biraraya geldi.

Çocukların yasal şartlara uygun evlerde oturmalarını sağlamak için uzun süredir çaba gösterdiklerini söyleyen Boyle, İsmail'in ailesi için ev aldıklarını, Rubına Ali ve ailesinin de çok yakında kendi evlerine sahip olacaklarını belirtti.

BOYLE MEDYAYI SUÇLADI
Medyayı ailelerin beklentilerini yükseltmekle suçlayan Boyle, “Aileler üzerindeki baskıya medya neden oluyor. Gerçek yaşamları dışında çekici bir dünya kendilerine sunuluyor ve onlar da yaşamlarının tamamen sunulan şekle dönüşmesini istiyor” dedi.

Toplantıyı terk eden Rubina Ali'nin babası ise verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, “Bize ev almak film ekibinin sorumluluğunda. Çocuklar film için çok çalıştı fakat şimdi yaşadıkları duruma bakın. 6 ay geçti ve yaşayacak evimiz yok” ifadelerini kullandı.

Çocuk yıldızların uygun bir eve yerleşmeleri, yeterli eğitim almaları ve iyi bir üniversiteye gidebilmeleri için vakıf kuran yapımcılar, ailelere 100 bin dolar tahaahüt etmiş, Mumbai'deki gecekondularda yaşayan tüm çocuklar için de yaklaşık 750 bin dolar bağışlamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...