8 yaşında Kilimanjaro’ya tırmandı

8 yaşındaki Tyler Armstrong arkadaşının mustarip olduğu hastalığa dikkat çekmek için Afrika’nin en yüksek zirvesine tırmandı.

04.07.2012 - 15:44

8 yaşında Kilimanjaro’ya tırmandı

ABD’nin Los Angeles kentinde yaşayan 8 yaşındaki Tyler Armstrong, Duchenne kas distrofisi olarak bilinen, çocuklarda zeka geriliği ve erken ölümlere sebep olan hastalığa dikkat çekmek ve bağış toplamak için sıradışı bir işe kalkıştı.

5,895 metre yükseliğiyle Afrika kıtasının en yüksek noktası olan Kilimanjaro Dağı'na yaptığı tırmanışı geçtiğimiz hafta sonu tamamlayan Armstrong bu yolla arkadaşına destek göstermiş olmayı umduğunu söyledi.

‘Arkadaşımın fiziksel faaliyetleri son derece kısıtlı ama benim için durum öyle değil. Bu konuya dikkat çekmek için bir şey yapmamız gerekti. Ve oraya tırmanması mümkün olmadığı için arkadaşımın yerine ben tırmandım’ diyen 8 yaşındaki Armstrong şimdiye dek topladıkları ilgiden ve bağışlardan memnun olduğunu vurguladı.

2011’de California’daki Whitney Dağı'na bir gün içinde tırmanan en genç insan olan Tyler Armstrong, yeni hedefleri arasında Arjantin’deki Aconcagua dağı ve Rusya’daki Elbruz dağının da olduğunu sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...