8 yıllık esaretini yazdı

1998 yılında henüz on yaşındayken okul yolunda kaçırılan Natascha Kampusch, sekiz yıllık esaretini yazdığı kitapta anlattı.

Haberler - NTV Haber 09.09.2010 - 20:44

8 yıllık esaretini yazdı

Çocukken kaçırılıp 8 yıl boyunca tutulduğu hücreden 2006'da kaçmayı başaran Avusturyalı Natascha Kampusch sessizliğini bozdu. Kampusch "3 bin 96 gün" adlı kitabında esaret günlerini anlattı.

Tam 8 yıl, Avusturya'nın başkenti Viyana'da bir evin penceresiz odasında tutulan Kampusch,
2006 yılının Ağustos ayında alıkonduğu evden kaçmayı başardığında 18 yaşındaydı.

Dünya basını ve kamuoyunun yoğun ilgi gösterdiği Kampusch, sessizliğini yazdığı "3 bin 96 gün" kitabıyla bozdu. Raflarda yerini alan kitaba ilgi büyük.

KÖLE GİBİ DAVRANMAYA ZORLANDIM
Artık 22 yaşında olan Kapusch, kitabında sekiz yıllık tutsaklığına dair merak edilen detayları anlattı. Kendisini okula giderken kaçıran Wolfgang Priklopil adlı adamı "hasta" olarak niteleyen Kampusch, "köle" gibi davranmaya zorlandığını, açlık çektiğini, sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldığını kaydediyor.

TEMİZLİK TAKINTISI VARDI
Priklopil'in paranoyak, dengesiz ve temizlik takıntısı olduğunu belirten Kampusch, kaçmadan önce birkaç kez intihara teşebbüs etmiş.

Natascha Kampusch, 2006'da arabasını temizlediği sırada Priklopil'in bir anlık dikkatsizliğinden yararlanarak kaçmayı başarmıştı.

44 yaşındaki Priklopil ise aynı gün kendini bir trenin altına atarak intihar etmişti.

Sayfa Yükleniyor...