80'lik çiftin gizli aşkı dillere düşerse...

10 çocuk 15 torunlu 85 yaşındaki Ümmü teyze ile 10 çocuk 8 torunlu Osman amca, muhtarın ricasını kırmadı...

23.12.2010 - 12:40

80'lik çiftin gizli aşkı dillere düşerse...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Çörüş köyünde yaşayan ve daha önce 2 eşini kaybeden Osman Küçükşahin ile kendisi gibi iki kez evlenip iki eşi de ölen Ümmü Yılmaz hakkında, aralarında gizli bir ilişki olduğu yolunda köyde dedikodu çıktı. Zaman zaman evlerinde, zaman zaman da köyün muhtelif yerlerinde görüşen çifti, köy muhtarı ve yakınları haklarında dedikodu çıktığı şeklinde uyarınca, çift evlilik kararı aldı. Muhtar Rafik Akça ile Gazipaşa Nüfus Müdürlüğü'ne giden çiftin nikahı kıyıldı. Böylece çiftlerden her ikisi de üçüncü evliliğini yapmış oldu.       

Küçükşahin, ikinci eşini bir yıl önce kaybettiğini ve yalnız kaldığını, komşusu olan Ümmü Yılmaz'ın kocasının ise 6 yıl önce öldüğünü belirterek, zaman zaman görüştüklerini ama söylendiği gibi aralarında bir ilişki olmadığını iddia etti.        

Köylülerin, kendilerinden kuşkulandığını dile getiren Küçükşahin, ''Benim hanımım öldü. Bu da öksüz, ben de öksüzüm. Biz de birleşmeye karar verdik. En yakın komşumdu. Ben bunu ana yerine tanırdım ama adım çıktı doksana inmez seksene. Sağolsun muhtar yardımcı oldu evlendik. Gençlikte kendi kendine bakarsın, ama şimdi ikimiz de ihtiyarız, birbirimize bakacağız'' dedi.        

KÖYDE DEDİKODU ÇIKTI, MUHTAR DEVREYE GİRDİ
Çörüş Köyü Muhtarı Rafik Akça da, çiftin bir yıla yakındır görüştüklerini ve bu görüşmenin köyde dedikodu malzemesi yapıldığını söyledi.        

Dedikodular üzerine araya girmek zorunda kaldığını vurgulayan Akça, şöyle konuştu:       

''Osman Amca yaklaşık bir buçuk yıl, Ümmü teyze de 6 yıl önce 2. eşini kaybetti. Osman amcanın 10 çocuk 8 torunu, Ümmü teyzenin de 10 çocuk 15 torunu var. Osman amca ile Ümmü teyzenin birbirlerine gönül düşürdüklerini öğrendik. Sonra olayın doğruluğunu anladık. Osman amcaya gittim (Bu yaşta gizli aşk yaşamayın sizi nikahlayayım) dedim. Önce benden gizlemek istedi. Şok geçirdi. Sonra itiraf etti. O zaman (Ben sizi evlendireyim) dedim. Çevreleriyle görüştük ve evlendirdik. Şu anda mutlu bir hayat yaşıyorlar.''        


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...