9 kişilik aileyi ölümden kuşlar kurtardı

Van'da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde yerle bir olan Güveçli Köyü'nde, Maşallah Kirt ve ailesi evde besledikleri güvercinlerin sayesinde hayatta kaldı.

11.12.2011 - 12:22

9 kişilik aileyi ölümden kuşlar kurtardı

Van'daki depremde yerle bir olan Güveçli Köyü'nde oturan Maşallah Kirt, eşi ve 7 çocuğu, evin bir odasının penceresinde 5 yıldan bu yana besledikleri 20 güvercinin bir anda kafesten panikle çıktığını gördü. Kuşların kedilere yem olmaması için evden çıkan aile fertlerinin her biri bir kuşu yakalamak için çaba gösterirken, 7.2 büyüklüğünde deprem oldu. Bir anda ne olduğunu anlamayan aile fertlerinin gözü önünde evleri köydeki diğer evler gibi yerle bir oldu. Toz bulutunun ortadan kalkmasının ardından deprem olduğunu anlayan aile evin enkazında kalan 7 yaşındaki Serhat'ı da köylülerle birlikte sağ olarak kurtardı.

DHA'nın haberine göre; kuşların sayesinde hayatta kalmalarının bir mucize olduğunu anlatan Maşallah Kirt ve eşi Kadriye Kirt, yeniden dünyaya geldiklerini söyledi.

Köyde 15 kişinin hayatını kaybettiğini evde olmaları halinde kendilerinin de öleceğini belirten Maşallah Kirt, "Hayatımızı kuşlara borçluyuz. Bu kuşları daha önce hiç sevmiyordum. Ama şimdi bizim için çok değerli. 4 güvercinimiz enkazda kalıp öldü. Deprem sonrası kendimize barınak yapmadan bu kuşlara kafes yapıp, bize yardım olarak gönderilen battaniyeleri kafeslerine örtüp gözümüz gibi korumaya başladık" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...