9 yaşındaki Efe hayatını kaybetti

6 yıldır lösemi kanseri tedavisi gören Emir Efe, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

22.07.2013 - 12:21

9 yaşındaki Efe hayatını kaybetti

Verdiği yaşam mücadelesiyle Twitter'da sanat, siyaset ve spor dünyasını bir araya getiren 9 yaşındaki Efe Sürekoğlu dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında T hücreli ALL kanseri tanısı konan Efe, 3 yaşından beri lösemi tedavisi görüyordu. 6 yıl boyunca hastane ile ev arasında yaşayan Emir, her defasında kanseri alt etmeyi başardı.

Ancak 6 yıldır annesi ile birlikte tek başına bu mücadeleyi sürdüren Minik Efe'nin yaşaması için 1,5 ay içinde uygun ilik bulunması gerekiyordu. Ailesi ve iş çevresi kendi imkanları ile ilik aramalarına rağmen sonuç alamadı. Minik efe dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Fenerbahçe taraftarı olan Minik Efe için siyaset, spor ve sanat camiasından bir çok tanınmış isim, taraftar grupları, 1.5 ay içinde ilik nakli olması gereken Fenerbahçe taraftarı Emir Efe'ye sosyal medyadan destek verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, basketbolcu Hidayet Türkoğlu, FB'nin başarılı kalecisi Volkan Demirel, sanatçılar Bengü, Fettah Can ve Demet Akalın, Twitter'da #MinikEfeilikArıyor başlığı altında konuya dikkat çekti.

TABUTUN ÜSTÜNDE FENERBAHÇE BAYRAĞI
Emir Efe Cömert için öğle vakti Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii’nde tören düzenlendi. Tabutunun üzerine çok sevdiği Fenerbahçe’nin bayrağı ve bir taraftarın hediye ettiği, sırtında Efe yazan forma vardı. Efe’nin annesi Nigar Mutlu “Vücudunu bana verin ben ona sarılıp uyumak istiyorum diye ağladı. Babası Aydın Cömert de arkadaşlarının desteğiyle ayakta durdu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...