Kendisi de 67 yaşında olan ve Gabor'un dokuzuncu eşi van Anhalt, sperm ve kan örneği vermek için Beverly Hills'teki bir kliniğe gittiğini, bir taşıyıcı anne bulma niyetinde olduğunu belirtti. 

Bu konuyu Zsa Zsa Gabor ile, özellikle de oyuncunun bacağının kesildiği Ocak ayında konuştuklarını anlatan van Anhalt, ''Konuştuk, şunu dedik: 'Hatırlar mısın hep bir bebek istedik ve şimdi çok geç'. Ben de ona belki de çok geç değildir dedim'' diye konuştu. 

Sürecin 100 bin dolarlık maliyeti olduğunu da belirten van Anhalt, ''Karım iyi değil. Ne kadar zaman benimle olabileceğini bilmiyorum. Onun bebeği görmesini, onun ağladığını duymasını, saçlarına dokunmasını istiyorum'' dedi. 

Zsa Zsa Gabor'un tek kızı Francesca Hilton'un sözcüsü ise, sanatçının Conrad Hilton ile evliliğinden olan Francesca'nın ''Biz hâlâ onun Zsa Zsa Gabor'un bedeninin tahnit (mumyalama) edilip sergilenmesi isteğini hazmetmeye çalışıyoruz. Bundan sonraki delice hevesi ne olacak acaba? Zsa Zsa'nın klonları mı?'' ifadesini kullandığı yazılı açılamasını basına sundu. 

1936'da Macaristan güzeli seçilen ve şansını denemek için Hollywood'a giden Zsa Zsa Gabor onlarca film ve televizyon dizisinde rol aldı ama daha çok, hukuki sıkıntıları, mali skandalları ve 9 kocasıyla anılıyor.