ABD'de 'balon aile'ye hapis cezası

Oğullarının helyum balonuyla havalandığını söyleyerek gündeme oturan Heene ailesinden baba Richard'a, 90 gün hapis cezası verildi. Olayın düzemece olduğu ortaya çıkmıştı.

Anadolu Ajansı 23.12.2009 - 21:59

ABD'de 'balon aile'ye hapis cezası

ABD'de reklam için oğullarının balonla havalandığını söyleyen çifte bu uydurma hikayenin faturası, babanın hapis cezasına çarptırılması oldu.


Olayla ilgili davaya bakan hakim, baba Richard Heene'yi 90 gün hapse mahkum ederken, sanığın bu sürenin 2 ayında inşaat işinde çalışmasına karar verildi.

Hakim ayrıca, ailenin, bu hikayeden dört yıl boyunca herhangi bir biçimde fayda sağlamasının yasaklanması ve Anne Mayumi Heene'nin ceza olarak 20 gün kamu yararına çalışması kararı aldı.

Richard Heene, mahkemede gözyaşlarını tutamayarak, çok üzgün olduğunu söyledi.

ABD'de geçen ekim ayında babasına ait helyum dolu bir balonla havalandığı söylenen 6 yaşındaki Falcon Heene, ABD'de gündeme oturmuştu, ancak bölgede güvenlik güçlerinin sürdürdüğü arama çalışmaları sırasında çocuk, gizlendiği, evlerinin çatı katından çıkmıştı. Balon, havalandıktan yaklaşık 2 saat sonra 80 kilometre uzakta içindeki gazın kaçması nedeniyle yere inmişti.

CNN'in olayın ardından aileyle yaptığı röportaj sırasında baba Richard'ın ''Neden olduğun yerden çıkmadın'' sorusuna Falcon, ''Bunu şov için yaptığımızı söylediniz'' yanıtını vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...