Adana'da küçük yaşta çocuklar, ölümü göze alarak, seyir halindeki kamyonların kasasına atlayıp,meyveleri almaya çalışıyor.

Kameraya yakalanan çocuklar, özellikle yaz aylarında karpuz ve kavun yüklü kamyonlara dadanıyor. Özellikle Karataş Caddesi ve D-400 Karayolunda ilerleyen kamyonların arkasına atlayıp kasasına tırmanan çocuklar, 3-5 kavun karpuz için hayatını tehlikeye atıyor.

Her yıl ortalama 200 çocuğun kamyonlardan hırsızlık nedeniyle yakalandığı Adana'da, çoğu 13 yaş altındaki çocuklar, kamyoncuların da tüm önlemlerine rağmen, meyve çalmaya devam ediyor.

Kamyon şoförlerinin şikayeti nedeniyle polisin sık sık denetlediği güzergahta ekipleri takip eden çocuklardan bir kısmı kamyonun kasasına çıkıp, meyveleri aşağıda bekleyen arkadaşlarına atıyor.

Kamyon sürücüleri de bu durumdan rahatsız olduklarını belirterek, ''Her yıl gideceğimiz noktaya kadar 30-40 karpuzu çalıyorlar. Biz de mal sahiplerine hesap vermekte güçlük çekiyoruz. Çünkü hem yüklenirken hem de boşaltılırken araç tartılıyor. Bu soruna çözüm bulunması gerekir'' diye tepki gösteriyorlar.