Adele, Sony Music ile 90 milyon Sterlin'lik anlaşma imzaladı

2016 Billboard Müzik Ödülleri'nde en iyi sanatçı ünvanını kazanan Adele, Sony Music ile 90 milyon Sterlin'lik (yaklaşık 400 milyon lira) rekor bir anlaşma imzaladı ve müzik tarihinin en değerli kadını oldu.

24.05.2016 - 08:42

Adele, Sony Music ile 90 milyon Sterlin'lik anlaşma imzaladı

En iyi sanatçı ünvanını kazandığı 2016 Billboard Müzik Ödülleri'nde yeni single'ı
'Send My Love'ın (To Your New Lover) video klibini görücüye çıkaran Adele'nin tek sürprizi bu değilmiş. 27 yaşındaki Pop yıldızı, Sony Music'le 90 milyon sterlin (yaklaşık 400 milyon lira) değerinde bir albüm anlaşması yaptı.

The Guardian'ın haberine göre; plak şirketiyle olan anlaşmasının sona ermesi, Sony'nin yıldız şarkıcıyla İngiliz müzik tarihinin en büyük anlaşmasını imzalamasına fırsat verdi.

MÜZİK YAYIN HAKLARI SONY'DE

İngiltere Sony Music yetkilileri, yeni neslin en büyük müzik yıldızı olarak lanse ettikleri Adele'in, 90 milyon Sterlin değerinde bir anlaşmayla, gelecekteki müzik yayın haklarını kendilerine devrettiğini söyledi.

SERVETİNİ İKİYE KATLADI

Zenginler Listesi'nin kadınlar kategorisinde, 85 milyon Sterlin'lik (yaklaşık 350 milyon TL) serveti ile İngiltere'nin gelmiş geçmiş en zengin kadın şarkıcısı unvanının da sahibi olan Adele, bu imza ile birlikte servetini ikiyi katlamış olacak.

TARİHİN EN DEĞERLİSİ

İngiliz şarkıcı böylece, 2001 yılında Arista tarafından Whitney Houston'a teklif edilen 70 milyon sterlin değerindeki en yüksek albüm anlaşmasını geçerek, müzik tarihinin en değerli kadını oldu.

Sayfa Yükleniyor...