Ağaçlar şimdi kitap veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen ve yarın açılışı yapılacak olan ''Kocaeli 2. Kitap Fuarı'' öncesinde vatandaşlar, Yürüyüş Yolu'ndaki ağaçlara asılan bin 200 kitabı ücretsiz aldı.

Haberler 14.05.2010 - 12:44

''Kocaeli 2. Kitap Fuarı'' öncesi Hürriyet ve Cumhuriyet caddeleri arasındaki ''Yürüyüş Yolu'' güzergahında yolun iki tarafındaki tarihi çınar ağaçlarına Büyükşehir Belediyesi ekiplerince bin 200 kitap iplerle asıldı.

Etkinliğin saat 08.00'de başlamasıyla birlikte çevrede toplanan kalabalık, dünya klasiklerinin de aralarında bulunduğu kitapları yaklaşık 4 dakikada ağaçlardan aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kitabın toplumların aydınlanması ve gelişmesinde en önemli ögelerden biri olduğunu, bu nedenle kitap okuma oranının artması, toplumun okuma alışkanlığı edinmesi gerektiğini söyledi.

Kitaba duyarlılığın artması amacıyla fuar öncesi böyle bir etkinlik düşündüklerini anlatan Karaosmanoğlu, kitap tutkunlarının zengin bir kitap fuarıyla karşılaşacağını bildirdi.

''Ağaçlar önce çiçek açtı, şimdi kitap veriyor'' diyen Karaosmanoğlu, ''Güzel bir espri, tüm Kocaeli halkını, hemşehrilerimizi, gençlerimizi, kadınlarımızı fuarımıza bekliyoruz. Kitap almalarını ve okumalarını tavsiye ediyorum'' dedi.

Karaosmanoğlu, ayrıca Uluslararası Fuar Merkezi'nde 12 bin metre karelik kapalı alanda gerçekleştirilecek fuarın, TÜYAP'ın İstanbul ve İzmir'deki fuarlarının ardından en büyüğü olacağını ve 200 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...