Hasta ameliyat olmadan önce ağrı kesici vererek onu uyuşturması gereken hemşire Sarah May Casareto, ağrı kesicilerin çoğunu kendine aldı ve ameliyat masasındaki hasta ağrı içinde yatarken 'erkek ol biraz' diyerek ona çıkıştı.

Şikayete göre 8 Kasım'da böbreğindeki taşları aldırmak için Minneapolis'teki Abbott Northwestern hastanesine giden hasta, sırtından böbreğine kadar giden bir tüp takılması da dahil yapılan müdahaleler sırasında yeterince uyuşturulmadı.

Hasta "Canım yanıyor, tenime ve böbreğime değen iğneleri hissedebiliyorum" diye bağırdığı anlarda 33 yaşındaki Casareto'nun kendisine kulak tıkadığını söylerken, hastane personeli de hemşirenin o gün çok dalgın gözüktüğünü ve uyukladığını söyledi.

Teknisyenlerden biri ameliyatın ardından hemşirenin cebinde etiketi çıkarılmış iki iğne bulunduğunu ve uyuşturma işlemi için vurulması gereken iğnelerden sadece birinin hastaya enjekte edildiğini anlattı.

Daha sonra da cebinde 4 adet boş iğne bulunan hemşireden hastane uyuşturucu testi istedi ancak Casareto testi reddedip istifa etti.

Konuyla ilgili konuşmak istemeyen hastane sözcüsü ise "Şüpheli bir durum olduğunda araştırıyoruz. Hastalarımızın güvenliği bizim birinci önceliğimiz" dedi.