Aile içi şiddet yine ölüm getirdi

Bu kez Balıkesir'de 70 yaşındaki bir baba kızını sopayla döverek öldürdü. Cinayet, babanın karıştığı bir bıçaklama olay nedeniyle gözaltına alındığında ortaya çıktı.

08.03.2011 - 15:07

Aile içi şiddet yine ölüm getirdi

Balıkesir'de yaşayan Hüseyin Erden 12 yıl önce eşinden boşandı. Ailenin zihinsel engelli kızları Ayten Erden'in velayeti isteği üzerine babasına verildi.

Yıllardır kızıyla yaşayan 70 yaşındaki Hüseyin Erden iddiaya göre, gürültü yapan kızını sessiz olması için uyardı. 35 yaşındaki Ayten babasını dinlemedi. Bunun üzerine babası da onu sopayla dövdü.

Daha sonra evden çıkan baba, kahvehanenin önünde ise daha önce tartıştığı Cemil Işık'la karşılaştı. Erden, Işık'a da ekmek bıçağıyla saldırdı.

Ağır yaralanan Işık hastaneye kaldırılırken, saldırgan gözaltına alındı.

Polis tarafından bir süre sorgulanan Erden, evde bulunan zihinsel engelli kızını dövdüğünü, gidip durumuna bakmak istediğini söyledi. Bunun üzerine baba ile birlikte eve giden polisler, Ayten Erden'in cesediyle karşılaştı.

Vücudunda morluklar olan Ayten'in aldığı darbeler sonucu öldüğü belirlendi.

Daha önce de boşandığı eşini öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle poliste sabıka kaydı bulunan Hüseyin Erden tutuklandı.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...