Medya Takip Merkezi'nin hazırladığı, Ayın Magazin Gündemi Raporu'na göre haberlerinde yüzde 45 oranında artış sağlayarak, ilk sırada yer aldı.

Açıkhava konserlerinin vazgeçilmez ismi olan Pekkan, Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'ndaki konserinde sergilediği performansıyla gündemde sıkça yer buldu. Estetik yaptırdığı iddialarıyla da basının yakın takibinde olan Pekkan, ay boyunca bin 320 haberde yer aldı.

Beren Saat ise bin 238 habere konu olarak üçüncü sırada yer buldu. Ünlü oyuncu, ay boyunca Aşk-ı Memnu dizisi, oynadığı reklam filmleri ve özel hayatıyla basının yakın markajındaydı.

Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3) filminde Barbie'yi seslendirmesi nedeniyle de sıkça gündemde yer bulan Beren Saat, konu olduğu haber sayısıyla rol arkadaşı Kıvanç Tatlıtuğ'un da gerisinde kaldı. Tatlıtuğ, Haziran ayı boyunca bin 284 haberde yer aldı.

Demet Akalın ay boyunca yaptığı açıklamaları ve konserleriyle sıkça gündemde yer alan bir diğer medyatik yüz oldu. Akalın, eşi Önder Bekensir'den boşanma kararı aldığını açıklaması ve daha sonra vazgeçtiğini söylemesiyle basının yakın takibindeydi. "Demet Akalın&Önder Bekensir ile Evlilik Hayatı" programı da popülerliğini artırdı.