Akrobasi pilotlarının ölümle dansı

İngiliz akrobasi pilotları Paul Bonhomme ve Steve Jones, 300 kilometre hızla 7,6 metre yüksekliğindeki bir hangarın içinden yan yana geçerek çılgınca bir gösteriyi başarıyla gerçekleştirdi.

İHA 18.06.2015 - 17:43 | Son Güncelleme : 18.06.2015 - 17:50

Akrobasi pilotlarının ölümle dansı

Nefes kesen gösteriyle bir ilke imza atan pilotların, hangara doğru heyecanlı alçalmaları kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Ağustos ayında gerçekleştirilecek Redbull Hava Yarışları’nın İngiltere durağında yarışacak pilot Bonhomme, hangarın içinden yapılan ilk uçuşun ardından şöyle konuştu: “Eğer hatalı bir şey yapsaydık binaya çarpardık. Uçuşu başarılı bir şekilde sonlandırmak ve Steve’in hala yaşadığını görmek inanılmaz rahatlatıcı bir histi. Hangarın içinden geçerek uçmak da biraz tuhaf ama oldukça keyifliydi.”

Bonhomme’un uçuş arkadaşı Steve Jones ise hangarın içine doğru uçtuğu anlarda hissettikleriyle ilgili olarak, “Hangara girmeye yaklaşık 200 metre kalmış, başka seçeneğiniz yok, binayla aynı eksende olduğunuzu kontrol edip yolunuza devam etmeniz gerek ve bu his başka hiçbir şeyle karşılaştırılamaz” ifadelerini kullandı.

7,5 metre kanat açıklığına sahip olan gösteri uçaklarının hangarın içinden geçerken hangarın yan kısımlarına 10’ar metre mesafede uçtukları bildirildi.

İşte nefes kesen o gösteri:

Sayfa Yükleniyor...