Al Yazmalım'ın Cemşit'i Ahmet Mekin'den Kadir İnanır'a eleştiri

Usta oyuncu Ahmet Mekin, Al Yazmalım'da başrolü paylaştığı Kadir İnanır'ı eleştirerek, "Rolün etkisinde kalırsan olmaz. O zaman ‘Kadirizm’ gibi bir şey çıkar ortaya. Her yerde kabadayı olursun ya da aptalı oynuyorsan aptal olursun" dedi.

01.10.2018 - 10:54

Al Yazmalım'ın Cemşit'i Ahmet Mekin'den Kadir İnanır'a eleştiri

86 yaşındaki usta oyuncu Ahmet Mekin (86), Türk sinemasının başyapıtlarından biri olarak görülen, 1977 yapımı Selvi Boylum Al Yazmalım'da birlikte kamera karşısına geçtiği Kadir İnanır'a göndermede bulundu. 

Yeni Şafak'tan Harun Karabuç’a konuşan Yeşilçam yıldızı Ahmet Mekin, "Canlandırdığınız rolün tesiri altında kaldığınız oldu mu?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Tesiri devam eden roller olmadı. Rolün etkisinde kalırsan olmaz. O zaman ‘Kadirizm’ gibi bir şey çıkar ortaya. Her yerde kabadayı olursun ya da aptalı oynuyorsan aptal olursun."

"Filmlerde genelde başroller konuşulur ama Selvi Boylum Al Yazmalım’daki Cemşit' gibi üçüncü karakterleri de göz önünde bir role çeviriyorsunuz” sorusu üzerine ise Ahmet Mekin, "İşinizi iyi yapıyorsanız öne çıkıyorsunuz. Sinemada başrol diye bir şey kabul etmiyorum. Kim işini iyi yapıyorsa o başrol. Biri gelir bir filmde 15 dakika oynar, filmi o götürür" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...