Alexander McQueen’in defilesi, özellikle kriz ortamında podyumda sunulan risksiz koleksiyonların yanında moda adına ümit vaad eden cesareti taşıyordu.

İlişkili Haberler


Özellikle giyilebilir formların daha çok görüldüğü bu sezonda, bu tarzda bir şov yapma cesaretini her tasarımcı göstermiyor.

Günümüzün en iyileri arasında yer alan İngiliz tasarımcı Alexander McQueen bu şovunu, ironik ve göz yanıltıcı keşif konseptinin tekrar icadı olarak yorumluyor.

McQueen’in retrospektif sergisi gibi algılanan defilede, daha önceleri tasarladığı başyapıtlar aşırı uçlarda kendisi tarafından tekrar yorumlanıyor.

Podyuma gönderilen silüetler oldukça uçlarda. Dudaklardan abartılı şekilde taşan kırmızı rujlar sanki plastik cerrahiye ya da palyaçoluğa gönderme.

Dali tarzı sürrealizmi andıran şemsiye şapkalar, damalı desenin oldukça iri kullanılması, en sevdiği kuşların motif olarak yer alması, baştan ayağa iri tüylerle yaratılan silüetler kolay kolay unutulmayacaklar arasında.

Çığır açan tasarımcılardan biri olan McQueen moda kavramının geleceğine yön verenler listesinin üst sıralarında yer almakta ne kadar haklı olduğunu kanıtlıyor.